На вихідних на Кролевеччині карантин посилюється

Карантин | 20:10, 20.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 20 листопада відбулося перше спільне засідання районної та міської комісій ТЕБ та НС, на якій розглядали стан захворюваності населення Кролевецької громади на коронавірусну хворобу Сovid-19. Головували на засіданні голова Кролевецької РДА Наталія Срібранець та голова Кролевецької міської ради Віктор Лехман. Були присутні представники всіх суб’єкти владних повноважень, що входять до складу комісій: поліції, Держпродспоживслужби, керівники ринків, директори лікувальних закладів та представники освітянської галузі.

На комісії було зазначено, що рівень захворюваності зростає, лікарня заповнена хворими, багато людей хворіють вдома, дехто навіть не повідомляє про симптоми лікарям і потрапляють в лікувальний заклад в край занедбаному стані.

Так, за інформацією головного лікаря Кролевецької ЦРЛ Сергія Побивайла, у лікарні на даний час знаходиться 34 особи, які хворі на Covid-19 та 18 осіб з підозрою, з них 38 осіб потребують кисневого забезпечення, а 4 особи знаходяться у важкому стані. Нажаль, за останню добу померло 3 особи, з яких 1 особа з підтвердженим діагнозом коронавірусною хвороби, а 2 особи – з підозрою. У той же час медичні працівники установи працюють з великим навантаженням, особливо рентгенкабінет. Рентгенологічні дослідження щопонеділка проводяться для понад 150 чоловік, а середня щоденна чисельність становить понад 100 досліджень.

За словами головлікаря, на даний час у лікарні налічується 20 кисневих концентраторів, і з них 2 у ремонті. Поряд з цим, сьогодні сесією Сумської обласної ради прийнято рішення про передачу КП «Кролевецька лікарня» 10 кисневих концентраторів та 2 ШВЛ, але для їх отримання потрібен деякий час . Розпочаті також роботи зі встановлення кисневої станції, але дане питання довготривале, мінімум 3 місяці.

У свою чергу заступник директора КП “Кролевецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги” Тамара Сердюк доповіла, що у Кролевецькому районі виявлено 282 активно хворих осіб, з них 15 медичних працівників, 3 дітей, 274 – лікуються амбулаторно. За тиждень проведено 187 ПЛР-тестувань, з них 55 знаходиться у роботі. Налагоджена система чергувань сімейних лікарів. У середньому на особистий прийом до сімейних лікарів в день звертається близько 80 осіб. Поряд з цим лікарі надають консультативну допомогу в телефонному режимі понад 250 мешканцям.

“Все ж, медики зазначають, що самостійно протистояти хворобі не варто, фахівці первинної і вторинної ланки медицини Кролевеччини вже мають досвід у боротьбі з коронавірусною хворобою і здатні допомогти в одужанні пацієнту. Даної хвороби не варто соромитися, хоча й через засилля різноманітної, часто не перевіреної інформації, відбувається стигматизація хворих з Сovid-19. Але, потрібно не забувати, що на даний час смертність від даної хвороби не висока, а біля 80 % хворих переносять захворювання в легкій формі, або ж безсимптомно. Проте не можна нехтувати карантинними обмеженнями, адже через високу контагіозність вірусу, заповнення ліжкового фонду відбувається дуже швидко, адже 20 % захворілих потребують стаціонарного лікування у Кролевецькій ЦРЛ. Щоб не допустити колапсу медичної системи громади, всім людям потрібно дотримуватися встановлених карантинних обмежень, берегти себе та своїх рідних, зменшити свої контакти, адже лише соціальна дистанція є найдієвішим методом запобігання хвороби і розірвання ланцюгу розповсюдження інфекції. Від кожного з нас залежить благополуччя мешканців Кролевеччини”, – підкреслили виступаючі.

Зважаючи на викладене, члени комісії прийняли спільне рішення щодо посилення контролю з боку відповідних відомств за дотриманням встановленого Урядом “карантину вихідного дня”. Таким чином, від 00.00 годин суботи до 00.00 понеділка до 30 листопада ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

2) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

3) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

4) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

  • торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
  • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
  • торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;

5) діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом;

6) приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.”

Усіх суб’єктів господарювання та населення Кролевецької громади просять зважити на встановлені обмеження, адже за їх дотриманням будуть слідкувати рейдові бригади із працівників Кролевецького ВП та Кролевецького районного управління Держпродспоживслужби. Також, від завтра, 21 листопада вступає в силу Закон щодо накладання на громадян штрафів за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно. Стягнення складає від 10 (170 грн) до 15 (255 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: