НАШ КРАЙ: Уряд має підтримувати материнство, а не стимулювати заробітчанство

 Поділитися

Поділитися в

Незважаючи на спад економіки внаслідок пандемії короновірусу, зменшення доходів населення, масові звільнення та ускладнення з пошуку роботи Уряд, у липні минулого року, увів в дію зміни до Постанови, якою регулюється допомога одиноким матерям на виховання дітей. Тепер визначальною умовою надання або відмови у допомозі є факт працевлаштування. Але, навіть при працевлаштуванні, одинока матір може цю допомогу не отримати.

Під час зустрічей в громадах, депутати місцевих рад від політичної партії «НАШ КРАЙ», постійно отримують звернення від одиноких матерів. Стосуються вони здебільшого отримання державної допомоги на утримання дитини.

З 1 липня 2020 року Постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 № 632 були внесені зміни та доповнення до «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми». Відповідно до неї було змінено умови, при яких одинока матір може отримати допомогу на дитину. Визначальним фактором для отримання допомоги є догляд за дитиною (до трьох або шести років), працевлаштування, навчання за денною формою або перебування на обліку у центрі зайнятості всіх членів родини. В разі відсутності працевлаштування або перебування на обліку у центрі зайнятості за останні 6 місяців хоч одного з членів родини допомога одинокій матері не надається.

Як відомо, працевлаштуватися одинокій матері з дитиною дуже складно, адже роботодавець, в більшості випадків, зважає на можливі лікарняні з догляду за дитиною, часту відсутність на робочому місці.

«Захист та підтримка материнства – це одна з основ соціальної політики держави. Але на конкретних прикладах ми бачимо, що, чим далі, допомога одиноким матерям зменшується, а умов для її отримання стає більше. Така державна політика заганяє в глухий кут, у безвихідь одиноку матір, яка і так опинилась у складних обставинах. Це сприяє трудовій міграції і еміграції. В області, та й в Україні зростає покоління без батьків, які вимушені від’їжджати за кордон на заробітки. Діти залишаються на вихованні дідусів та бабусь. Наслідки такого виховання ми вже відчуваємо», – говорить Тетяна Гончаренко, депутат Сумської обласної ради від політичної партії «НАШ КРАЙ».

Але навіть, якщо одинокій матері і пощастить працевлаштуватися на мінімальну заробітну плату (6000 гривень), то і в такому випадку вона може допомогу не отримати.

«Якщо одинока матір виховує одну дитину 7 років, отримує мінімальну заробітну плату, то їй у наданні допомоги буде відмовлено. Адже, за формулою розрахунку, 6000 ділиться на двох і отримуємо дохід 3000 грн на кожного члена родини. Мінімальний прожитковий мінімум дорослої працездатної людини складається 2189 грн. на місяць, дитини цього віку 2395 грн. Як бачимо, мінімальна заробітна плата виходить більшою ніж прожитковий мінімум. Нажаль, в таких випадках ми вимушені відмовити у наданні допомоги», – говорить Надія Попик, начальник відділу прийому громадян управління соціального захисту Глухівської міської ради.

Як наслідок отримувачів допомоги стало значно менше, та й сума допомоги скоротилась теж. Так, у січні 2020 року допомогу отримували 339 одиноких мам, а середня сума допомоги на місяць складала 1554 гривень, то в березні  2021 року отримувачів 193, з середня сума – 1278 гривень.

«На місцевому рівні це питання вирішити неможливо. Я, як член комісії обласної ради з питань соціального захисту, ініціюю звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування змін умов виплат одиноким матерям. Це турбота не тільки про матір, а й, найголовніше, про дитину, щоб дитина мала умови для розвитку», – підсумовує Тетяна Гончаренко, депутат Сумської обласної ради від політичної партії «НАШ КРАЙ».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору