Не все, що пишуть – правда: чи справді з 1 листопада не можна «вступити у спадок і укласти договір дарування майна»?

Суспільство | 18:20, 6.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

Жителів Кролевеччини сколихнула інформація щодо неможливості укладання договорів дарування та заповітів, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна, та майна, яке передається у спадок.

Інформація про те, що з 1 листопада  не можна вступити у спадок і укласти договір дарування майна – міф. Про це нашому виданню розповіла нотаріус Кролевецького районного нотаріального округу Галина Часова.

Вона зазначила, що аргументуючи таку зміну, нормами, що містяться у Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5) та Порядком проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 № 231), автори сміливо стверджують, що ці законодавчі акти регламентують, що з 1 листопада в Україні не буде оцінювачів, які мають право проводити оцінку для випадків, коли посвідчуються договори дарування рухомого або нерухомого майна. або вступ в спадок на таке майно.

Як пояснив нотаріус, така інформація не відповідає дійсності, оскільки ні в одному тексті публікацій не зазначено повністю дати, після якої не можливо укладати договір дарування, скласти заповіт, оформити спадок, а саме не вказано рік 1 листопада.

До того ж Постановою Вищого адміністративного суду України від 29.07.2015 по справі № К/800/62987/13 постанову Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року № 231 “Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства” визнано незаконною та скасовано.

На офіційному сайті Верховної Ради України зазначено, що Постанова Кабінету Міністрів № 231 від 04.03.2013 втратила чинність.

«Тобто, такі гучні, безпідставні заяви не інакше як штучно створена паніка, яка розрахована на людей, які є юридичної необізнаними та не орієнтуються у чинному законодавстві. Адже оформлення дарування та спадщини часто зустрічається у повсякденному житті. Порядок вчинення даних дій повністю закріплене в Цивільному кодексі Україні (Глави 55, 87) та інших нормативно-правових актах», – зазначає Галина Часова.

Дані договори посвідчуються нотаріусами з дотриманням загальних правил посвідчення договорів відчуження. Тобто, укладення цих угод не ускладнюється особливим порядком, а також проведенням “особливої” оцінки.

Станом на сьогодні проблем, пов’язаних із оцінкою майна під час укладення договору дарування чи оформлення спадщини, – немає. Працюють оцінювачі, не припиняє роботу інститут оцінки майна. А всі українці можуть без перешкод прийти до нотаріуса і спокійно оформити і договір дарування майна, і спадок.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: