Олег Шприндель: “За кошти міського бюджету на водоканалі ми революцію не зробимо”

 Поділитися

Поділитися в

На третьому пленарному засіданні сесії Кролевецької міської ради депутати проголосували за виділення понад 800 тисяч гривень на потреби КП “Кролевецьводоканал”. Це вже другий транш, що за каденцію новобраної міськради, направлено на підтримку комунального підприємства і близько мільйона гривень передбачили народні обранці на його підтримку. Про ситуацію на підприємстві та необхідність у його фінансуванні з бюджету громади поговорили з заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства Олегом Шпринделем.

– Чому наприкінці року виникла потреба у виділенні близько мільйона гривень на КП “Кролевецьводоканал”?

– Спільно з депутатами Кролевецької міської ради, зокрема за активної участі голови комісії, яка відповідає за галузь житлово-комунального господарства Євгена Тригуба, голови бюджетної комісії Віктора Камінського та іншими, ми зробили економічний аудит КП “Кролевецьводоканал”, в межах нашої компетенції та можливостей. Також, спільно ми відвідали всі об’єкти підприємства і оцінили його технічний стан: автомобільного парку, забезпеченість необхідними інструментами, матеріалами для проведення ремонтних робіт, і прийшли до висновку, що водоканал, до якого ми всі ставимо певні вимоги, в першу чергу, повинен мати можливість їх забезпечувати. Поганий технічний стан устаткування та транспорту, матеріально-технічне забезпечення, борги із заробітної плати перед працівниками – це сьогоднішні реалії КП “Кролевецьводоканал”. Депутатами було прийняте рішення дати можливість комунальному підприємству увійти в новий рік практично без боргів.

– Розкажіть конкретніше, куди підуть кошти?

– Якщо конкретно, то кошти були виділені на три визначальні напрямки: – виплата працівникам заборгованості із заробітної плати за липень, погашення кредиту, який був взятий на виплату зарплати у 2018 році і на який підприємство сплачувало відсотки , а третій напрямок – це покращення матеріально-технічної бази.

– Деталізуйте, будь ласка, що будете покращувати у плані матеріально-технічного забезпечення?

– Першочергово – це забезпечення усім необхідним аварійної бригади. На жаль, поки з тією технікою, яка є в наявності, але з нового року наше комунальне підприємство буде обслуговувати всю громаду, в тому числі і села. Другий напрямок – це ремонт і придбання необхідного обладнання для КНС та водозабірної насосної станції, для безперебійного водовідведення та подачі води. І третій напрямок – це мінімальний ремонт техніки, для того, щоб вона могла виїхати із гаражів на виконання робіт.

– Наскільки виділені кошти покращать ситуацію, на Вашу думку?

– Виділені кошти допоможуть водоканалу мінімально, адже повністю борги підприємства ми не погашаємо, а даємо йому можливість працювати. За кошти міського бюджету на водоканалі ми революцію не зробимо і я згоден з депутатами, які наголошують на тому, що підприємство має забезпечувати свою роботу самостійно. Для цього потрібно правильно організувати його роботу. Аудит підприємства ще не закінчений, за потреби, до його проведення будуть залучені відповідні спеціалісти. Ми маємо бачити реальну картину.

– Яке Ваше бачення щодо реорганізації роботи КП “Кролевецьводоканал” чи будуть прийняті кадрові рішення?

– Сьогодні ми не говоримо за кадрові перестановки на водоканалі. Проте є бачення, як змінити його роботу. В першу чергу нам потрібно оптимізувати адміністративні витрати, провести роботу  із забезпечення енергоефективності підприємства, зокрема питання впровадження енергозберігаючих технологій. Буде проведена необхідна робота з покращення обліку води, щоб запобігти розкраданню ресурсу. Вже почалися певні роботи із відновлення промивочної станції, адже раніше ці роботи проводило підприємство самостійно, а зараз ми залучаємо приватні структури. Також, плануємо відновити роботи із повірки лічильників, щоб люди не шукали цю послугу за межами громади, а підприємство могло забезпечити, як встановлення так і їх повірку. Безумовно, потрібно розпочати роботу із залучення інвестицій в галузь – це розробка, як я говорю, грандіозних проєктів, подача їх до Мінрегіонбуду, інших, не державних організацій, які опікуються даними питаннями. Без цього підприємство буде змушене просто виживати, а якість води покращити зміною лише мереж на кількох ділянках не вдасться.

– Говорять, що сьогодні такі неурядові організації як Швейцарсько-Український проєкт “Деспро” вже не будуть реалізовуватися в України чи є їм альтернатива?

– Альтернатива завжди є, потрібно над цим працювати, залучати депутатів усіх рівнів і лише спільними зусиллями нам вдастся змінити ситуацію не лише на водоканалі, а й в усіх інших галузях життєдіяльності нашої громади. Ми йдемо цим шляхом.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: