Олександр Бобровицький: “Ми спокійно, без паніки, робимо все, щоб забезпечити умови для захисту кролевчан від коронавірусу”

Влада, Медицина | 14:24, 11.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

У зв’язку із ситуацією в світі з розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19 та безпрецендентними заходами боротьби з хворобою, як в країнах Європи, та інших державах, зокрема і в Україні, у Кролевці дані питання розглядаються щодня за присутності керівників міста та району, відповідальних служб та медичних закладів. Так і сьогодні, 11 березня, відбулася нарада у кабінеті Кролевецького міського голови Олександра Бобровицького. Ексклюзивно, нашому виданню, він розповів, які заходи приймаються сьогодні для недопущення хвороби і захисту кролевчан від даної інфекції.

“Перш за все я хочу зазначити, що ситуація серйозна, у всьому світі керівництво вживає заходи для боротьби з даною хворобою, ми теж маємо бути готові до цього.  У нас, на території Кролевецької ОТГ і району даного захворювання немає і підозр також не зафіксовано. Не дивлячись на це, ми спокійно, без паніки, робимо все, щоб забезпечити умови для захисту кролевчан від коронавірусу. В даному питанні ми тісно співпрацюємо з керівництвом районної ради, районної державної адміністрації, медичних закладів району та відповідних служб”, – наголосив Олександр Бобровицький.

Він розповів, що нині прийнято рішення забезпечити Кролевецьку ЦРЛ додатковими апаратами для подачи кисню, також з резервного фонду буде передбачено кошти на закупівлю необхідних медикаментів, засобів дезинфекції та захисту, зокрема марлі для масок, які будуть виготовлятися на уроках праці, у гуртках позашкілля тощо. Також, будуть забезпечені умови для цілодобового перебування лікарів у Кролевецькій ЦРЛ, якщо виникне така потреба у зв’язку з коронавірусом, придбане необхідне оснащення, матеріали та засоби особистої гігієни для медичних працівників. Також, будуть забезпечені спеціальними костюмами люди, що працюють у водоканалі, ЖЕКу, особливо аварійні бригади, адже даний вірус може розповсюджуватися і через каналізаційні мережі.

“Кролевець наразі забезпечений марлевими пов’язками в повному обсязі. Ми замовили їх у ПП “Ярослав”, які нам реалізували пов’язки за оптовими цінами. Також, хочу підкреслити, що всі кошти, які ми спрямуємо на вищеназвані засоби захисту, препарати та обладнання, не будуть витрачені в пусту, якщо, вірус до нас не дійде, адже всі ці речі нам потрібні і для забезпечення життєдіяльності громади та її мешканців щодня, просто їх вистачить на довше і не потрібно буде в подальшому закуповувати. Ми повинні бути готові до викликів, що стоять зараз перед усім світом і на своєму рівні, для мешканців нашої громади маємо зробити все, що від нас залежить”, – зауважив міський голова.

Він, користуючись нагодою, звернувся до мешканців Кролевецької ОТГ з тим, щоб вони не піддавалися панічним настроям, проте і не були легковажними, адже ситуація в світі досить серйозна. Як радить голова Кролевецької ОТГ Олександр Бобровицький, нині кролевчанам, особливо тим людям, що знаходяться у групі ризику, а саме віком старше за 60 років, не відвідувати місця з масовим скупченням людей, зокрема це стосується і поліклініки, без серйозних на те показів, адже в їхньому віці коронавірус може бути загрозою життю, тож потрібно берегтися.

“Якщо в нашому місті чи районі буде виявлено хворого на коронавірус, не дай Боже, то обмежувальні заходи, які ми ввели сьогодні будуть значно посилені. Зараз ми лише рекомендуємо обмежити масові заходи в приватних закладах, проте в такому разі вони будуть закриті, громадський транспорт працювати не буде. Хочу зазначити, що у нас є служба соціального таксі, територіальний центр та інші установи, які в разі виявлення даної хвороби, будуть забезпечувати одиноких громадян похилого віку найнеобхіднішим і їм не потрібно буде з’являтися у місцях масового скупчення людей. Ми вже розробили алгоритм дій і буде працювати “гаряча лінія”. Наголошую, всі ці заходи будуть введені лише коли на нашій території з’явиться дана хвороба”, – сказав мер Кролевця.

Він зауважив, що мешканцям нашого району та ОТГ потрібно слухати лікарів та дослухатися до влади, не вважати, що їх обманюють чи наживаються на ситуації, адже всі зараз повинні консолідувати зусилля для збереження життя та здоров’я кожного мешканця Кролевеччини.

“Сьогодні потрібно виконувати ті превентивні заходи, які рекомендують лікарі і затверджені Всесвітньою організацією охорони здоров’я: захворів – сиди вдома, мийте руки, після того, як побували в місцях масового скупчення людей особливо, також можна використовувати засоби індивідуальної дезінфекції, спреї, гелі, тощо. Відчув, що захворів, звернись до лікаря, провітрюй приміщення і слідкуй за самопочуттям, Дотримуйся рішень органів влади і не панікуй. Також, хочу звернутися до роботодавців, націлюйте своїх працівників на те, щоб вони не виходили на роботу із симптомами захворювання”, – додав Олександр Бобровицький

Завтра, 12 березня, на 13.00 у кабінеті міського голови відбудеться засідання позачергової сесії міської ради, яку збирають саме для забезпечення заходів щодо недопущення коронавірусної інфекції.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: