Олександр Бобровицький: «Щоб кролевецькі рушники не стали «конотопськими», районній раді, насамперед, потрібно розібратися із забороною на відчуження майна КП «Кролевецькі рушники», яке встановлене ще у 2004 році»

 Поділитися

Поділитися в

Як розповів нашому виданню Кролевецький міський голова Олександр Бобровицький, він був дуже здивований заявою голови Кролевецької районної ради Віктора Бика про те, що міська рада не реагує на його звернення щодо передачі майна комунальної власності до власності ОТГ.

«Одразу ж після виступу голови Кролевецької районної ради на сесії міської ради депутатський корпус підтримав його звернення і висловив одноголосну готовність прийняти майно районної ради. Ще у 2018 році ми писали клопотання про те, щоб районний будинок культури та музей кролевецького ткацтва були передані у власність ОТГ, але тоді нам його не віддали. Ми всі ці об’єкти забираємо, про інше не може бути й мови. На черговій сесії міськради, у вересні, дане питання буде вирішено позитивно, адже є підтримка всього депутатського корпусу», – наголосив міський голова.

Проте, він відмітив, що питання передачі майна – це не лише звернення голови, а це цілий комплекс робіт, які має зробити власник, а саме районна рада, адже у багатьох комунальних підприємствах є численні невирішені питання із реєстрації земельних ділянок, будівель, свердловин тощо. Зокрема, якщо взяти конкретно КП «Кролевецькі рушники», то згідно з даними з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек та Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, ще з 2004 року встановлена заборона на нерухоме майно підприємства через договір іпотеки.

«Голова районної ради не може не знати, що таке майно неможливо передати, потрібно зняти дану заборону. Також є численні питання щодо реєстрації земельних ділянок Кролевецької ЦРЛ, а у КП «Акватермо» майно взагалі не зареєстроване, зокрема по вулиці Спортивній. Всі ці питання має вирішити власник, зробити реальні кроки, а не політичні заяви. Тож, на мою думку, позачергову сесію має збирати районна рада, а Кролевецька міська рада в плановому порядку виконає свої зобов’язання. За ці 5 років ми нічого не втратили, а лише примножили, зокрема що стосується освіти, яка нам була передана після стоврення ОТГ, проблем там у нас немає: люди вчасно отримують заробітну плату, заборгованості жодного разу не було», – підкреслив Олександр Бобровицький.

Також, голова Кролевецької міської ради зазначив, що знає про тяжкий фінансовий стан районного бюджету і запевняє, що міська рада підставить плече і медична галузь та працівники закладів культури будуть забезпечені заробітними платами, заборгованості перед працівниками не буде допущено.

«Ми готові до співпраці, до передачі майна, а рішення сесії буде, але це не головне. Головне – власник має навести порядок зі своїм майном, потрібно, щоб оперативно спрацювали відповідальні особи, до того ж БТІ – це теж районне комунальне підприємство. Адже, як і кожна людина, коли придбає чи отримує іншим чином майно, спочатку перевіряє чи всі документи в порядку, так і з комунальною власністю», – додав мер.

Ще міський голова зупинився на спекулятивному питанні, що начебто Конотопська районна рада буде розпоряджатися Кролевеччиною, про що зараз багато говорять в політичних колах: «Цього не буде, адже ще й досі не визначено ні повноважень новостворених районних рад, ні їх фінансування. Центральна виборча комісія заявляє, що не може оголосити вибори до нових районних рад через низку правових колізій. Дана тему обговорювали і на нещодавній зустрічі з народним депутатом Ігорем Федоровичем Молотком. І тоді було зазначено, що за таких умов, проблеми потрібно вирішувати по мірі їх надходжень. Ніхто нашого не забере, ми зможемо відстояти свою позицію, в цьому маємо потужну підтримку народних обранців».

На завершення Олександр Бобровицький сказав, що після того, як у власніть ОТГ будуть передані всі комунальні підприємства, про які зазначає голова районної ради Віктор Бик, питання незабезпеченості на виплату зарплат працівникам ЦРЛ, РБК, музею та інших, у 2021 році буде закрите, адже є відповідні ресурси для цього. Також, він зазначив, що окрім комунальних підприємств, ще потрібно передавати адміністративну будівлю районної ради, що на площі Миру, адже це теж надбання мешканців Кролевеччини і ще потрібно буде вирішити низку відповідних питань, тож політичні чвари потрібно припиняти, якщо, звичайно, інтереси людей у районного керівництва стоять на першому місці.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: