Олександр Бобровицький: “У кролевчан була тяжка форма коронавірусної інфекції”

Влада, Коронавірус | 21:56, 24.05.2020
 Поділитися

Поділитися в

Кролевецький міський голова Олександр Бобровицький розповів нашому виданню про спільні зусилля, які допомогли перемогти спалах коронавірусної інфекції в Кролевецькій ОТГ. Зокрема він зазначив, що у мешканців громади, які перебували на лікуванні в Кролевецькій ЦРЛ була тяжка форма хвороби, її лікування коштувало від 2 до 3 тисяч гривень на добу. Захворювання передавалося дуже швидко.

“Я реально розумів, що недотримання протиепідемічних заходів може привести до колапсу медичної системи, якщо б вчасно не були прийняті необхідні кроки, то ми мали б сотні захворілих. Подекуди Кролевець був першим, де були введені жорсткі заходи, зокрема у нас у перших було зупинено громадський транспорт, закриті кафе тощо, але час показав, що ми все зробили правильно. Найбільший вклад у перемогу спалаху інфекції внесли наші лікарі, керівництво медичних закладів. Вони підтвердили свій професіоналізм і жоден лікар не покинув свого робочого місця, не пішов з поста”, – зауважив Олександр Бобровицький.

Також міський голова, розповів, що критичним для міста було те, що захворіли працівники лісомисливського підприємства і це загрожувало зупинкою його роботи, в такому випадку більше 300 людей залишилось би без роботи, а бюджет міста недоотримав би значні кошти. Цього вдалося уникнути завдяки співпраці з керівництвом підприємства і розумінню працівників про небезпеку.

“Після двох летальних випадків у нашому районі, люди зрозуміли, що хвороба почала забирати життя. Це дало поштовх більш суворіше дотримуватися встановлених обмежень і це також вплинуло на розповсюдження хвороби. Мої співчуття рідним, які втратили своїх близьких людей. Не можна обійти те, що в нашому місті постійно проводилася дезінфекція місць масового перебування людей, під’їздів, вулиць, в усіх закладах торгівлі, яким було дозволено працювати в карантин, ввели режимні обмеження, проводився температурний скринінг, забезпечений був масочний режим, а установи перейшли на дистанційне обслуговування громадян”,  – підкреслив міський голова.

Також він висловив вдячність медичним працівникам, народним та обласному депутатам, районній владі, депутатам місцевих рад, керівникам підприємств, приватних підприємців, небайдужим кролевчанам, адже саме завдяки тому, що всі згуртувалися, стало можливим побороти спалах інфекційної хвороби.

“Ще до того, як в нашій громаді було виявлено першого хворого, ми готувалися. Всі рішення про виділення коштів з міського бюджету були прийняті вчасно, зроблені замовлення на необхідні засоби захисту тощо. З розумінням до цього віднеслися депутати міської ради, які проголосували за необхідні рішення. Від підприємств міста почала надходити благодійна допомога, як засобами захисту, так і устаткуванням. Наші лікарі перші в області отримали захисні костюми, адже  на зустріч нам пішов керівник фабрики “Ярослав” Олександр Барсук, до якого я звернувся. Вони відшивали костюми, маски, покриваючи потреби наших лікарів і мешканців міста. Завдяки співпраці з керівництвом сусідньої Шостки, ми в числі перших були забезпечені експрес-тестами для виявлення хвороби, потім вже почали надходити вони і з інших джерел. Саме тому, що ми вчасно почали все це завозити в лікарню, у нас не інфікувався ні один медик. Для лікування хворих оперативно закуплялися необхідні препарати”, – розповів очільник ОТГ.

Після введення карантинних обмежень при міській раді запрацював Штаб взаємодопомоги, який опікувався найбільш незахищеними громадянами, одинокими пенсіонерами. Забезпечення роботи штабу на свої плечі поклали працівниці міської ради Людмила Шевченко та Лариса Смоляк, які відгукувалися на всі звернення, доставляли продукти харчування тощо.

Олександр Бобровицький поділився, що серед містян, особливо з числа пенсіонерів, коли карантин продовжили, перед Пасхою, почали проявлятися панічні настрої, люди боялися не лише за своє життя та здоров’я, а й забезпечення продуктами харчування було проблематичним. Тоді, як зауважив мер, на допомогу прийшов народний депутат України Андрій Деркач, який надіслав гуманітарний вантаж і тисячі продуктових наборів пенсіонери отримали до Великодня, що значно підтримало людей в той непростий час. Він подякував усім людям, що допомогли оперативно адресно доставити благодійну допомогу.

“Якщо у нас буде друга хвиля захворювання на Covid-19, то головне, що у нас вже є досвід боротьби з цією важкою хворобою. Наші лікарі підтвердили свій професіоналізм, а ми всі показали, що в тяжкі часи можемо згуртуватися і протистояти загрозі.  Лікарня забезпечена усім необхідним і ми надалі будемо підтримувати медичних працівників і поповнювати матеріально-технічну базу. Карантин ще не завершений, він продовжується, але з послабленнями. Щоб не допустити розповсюдження хвороби, щоб знову не закритися по домівкам, щоб не хворіли люди, нам усім і сьогодні потрібно дотримуватися соціального дистанціювання, не нехтувати правилами гігієни, постіно бути на сторожі. Всі повинні розуміти, що ця хвороба не лише шкодить людям, їх здоровью і загрожує життю, вона нищить економіку, забирає можливості елементарно заробляти на хліб. Усім нам потрібно обмежити контакти і не боятися лікарів, при перших симптомах звертатися у лікарню і не наражати на небезпеку оточуючих”, – наголосив Олександр Бобровицький.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: