Виговська

Онлайн-повідомлення про початок будівельних робіт повністю автоматизовано

 Поділитися

Поділитися в

Як повідомили у відділі ЖКГ, містобудування та архітектури Кролевецької РДА, 19 липня Державна архітектурно-будівельна інспекція разом із Державнимагентством із питань електронного урядування, Міністерством юстиції України та координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували оновлену електронну послугу із подання повідомлення про початок будівельних робіт.

Послуга стосується зведення індивідуальних(садибних) житлових будинків, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів(площею – не більше за 300 м2). Такожгосподарських будівель та споруд, зокрема, гаражів, розташованих на присадибних, дачних ісадових земельних ділянках.

Ключове доопрацювання е-послуги полягає у налагоджені електронної взаємодії з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. Тепер громадянин, заповнюючи відповідну електронну форму, не матиме потреби вносити всі дані про свою земельну ділянку власноруч. Якщо зазначити тільки кадастровий номер і натиснути «Запитати дані», вся необхідна інформація відобразиться в електронній формі повідомлення автоматично.

Таке суттєве спрощення мінімізує можливість і з боку громадянина припуститися помилки при заповненні е-форми. А це важливо з огляду на те, що повідомлення про початок будівельних робіт може слугувати підставою для оформлення права власності на об’єкт будівництва, в тому числінедобудову.

Державне агентство з питань електронного урядування разом із Державною архітектурно-будівельною інспекцією та за підтримки координатора проектів ОБСЄ в Україні загалом уже запровадили 14 електронних послуг у будівельній сфері.

Окрім подання повідомлення про початок будівельних робіт, до переліку електронних послуг у сфері будівництва також належать подання повідомлення про початок підготовчих робіт, реєстрація декларації про введення будинку в експлуатацію, а такожліцензування будівельної діяльності.

Всі зазначені послуги (окрім ліцензування) стосуються об’єктів будівництва, що за класом наслідків належать до класу СС1. А це сукупноблизько 80% усього будівництва в Україні, в тому числій приватного. Таким чином, сьогодні громадяни можуть повідомляти як про початок будівництва, так і про його завершенняонлайн.

Електронні послуги у сфері будівництва доступні на оновленому Урядовому порталі КабМіну у розділі «Електронні послуги», а також – на сайті електронних сервісів ДАБІ.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: