Виговська

Партизан Пилип Рудь повернувся до дому

 Поділитися

Поділитися в

Напередодні Дня Перемоги, 8 травня, відбулося урочисте відкриття пам’ятного погруддя журналісту, поету, партизану-ковпаківцю Пилипу Сергійовичу Рудю, яке було перенесене з Кролевця до його малої батьківщини – села Бистрик. Про це повідомляють на сайті Кролевецької районної ради.

У місті Кролевець його погруддя було встановлене у 1981 році. Пам’ятник розташовувався на вул. Соборній (Свердлова)  і знаходився в комунальній власності Кролевецької територіальної громади.

З метою увіковічення пам’яті поета-партизана в рідному селі, компактності природничо-краєзнавчого туристичного маршруту «Пилипова стежина», покращення обсягу надання послуг туристам, територіальна громада села Бистрик звернулася до голови Кролевецької об’єднаної територіальної громади Олександра Бобровицького  з клопотанням передати із комунальної власності територіальної громади міста Кролевець до комунальної власності територіальної громади села погруддя Пилипа Рудя, шляхом перенесення пам’ятника на територію Бистрицької територіальної громади. Рішенням Четвертої сесії Сьомого скликання Кролевецької міської ради від 29 серпня 2017 року клопотання було задоволене.

Для облаштування погруддя в селі Бистрик з сільського бюджету було виділено 20 тисяч гривень. Юридичну та матеріальну підтримку надала Кролевецька районна рада, а демонтаж та перевезення були організовані Кролевецькою районною радою ветеранів. Благоустроєм погруддя опікуються учні Бистрицького НВК. Також небайдужі мешканці села взяли участь у облаштуванні пам’ятного знака партизану.

Для довідки: Пилип Сергійович Рудь є уродженцем села Бистрик Кролевецького району Сумської області. У селі знаходиться батьківська хата поета та береза, яку він посадив у 1932 році на честь народження доньки Ліни. Встановлені дві меморіальні дошки на честь поета-партизана. У 1988 році у Бистрицькій середній школі відкритий музей П. С. Рудя, а в 2012 році при Бистрицькому НВК І – ІІІ ст. відновлений єдиний в Сумській області кабінет-музей Пилипа Рудя, який має статус — літературний музей.

У 2012 році відновлений та у 2015 році затверджений природничо-краєзнавчий туристичний маршрут «Пилипова стежина». Початок маршруту передбачається біля погруддя Пилипу Рудю.

Фото з сайту Кролевецької районної ради

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: