“Пікові” години – небезпека перевантаження для мереж

Енергетика | 12:29, 27.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Шановні споживачі електричної енергії в Сумській області!

Улітку всі активно користуються кондиціонерами, вентиляторами, морозильними камерами тощо. Відтак збільшується навантаження на електричні мережі та бюджети ваших родин. Особливо це актуально в “пікові” години – з 8:00 до 11:00 та з 16:00 до 22:00.

Чому саме ці години? Бо в цей час зранку ми збираємося на роботу, а ввечері – повертаємося додому та займаємося хатніми справами. Спека теж робить свій внесок – електрообладнання може перенагріватися і, як наслідок, стаються аварійні знеструмлення.

ПАТ “Сумиобленерго” дає кілька порад, як уберегти електромережі від перенавантаження, заощадити електроенергію та, відповідно, ваші кошти.

1. Виходячи з приміщення, завжди вимикайте світло. І перед виходом з дому надовго вимкніть із розеток всі побутові прилади, крім холодильника. У режимі очікування більшість із них продовжують споживати електроенергію.

2. Використовуйте енергозберігаючі лампи замість ламп розжарювання. Вони не тільки економлять електроенергію, а й служать у 5-8 разів довше.

3. Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. У порівнянні з приладами більш низького класу енергоспоживання, вони споживають на 30-40% менше електроенергії.

4. Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт. Щоб заощадити електроенергію, дотримуйтеся простих правил: кип’ятити стільки води, скільки потрібно в цей момент, і своєчасно видаляйте накип.

5. Не допускайте нагрівання холодильника прямими сонячними променями і не ставте його біля плити або батареї опалення. Також необхідно своєчасно розморожувати його й ніколи не ставити всередину гарячі страви.

6. Завантажуйте пральну машину згідно з інструкцією. Занадто велике або дуже маленьке завантаження не дозволяють економно витрачати енергоресурси.

7. Частіше міняйте пилозбірник у пилососі. Переповнений мішок або контейнер спричиняє споживання електроенергії на 40% більше, ніж порожній.

8. Налаштуйте в комп’ютері режим енергозбереження, при ньому можна заощадити до 50% електроенергії.

9. Вмикайте кондиціонер лише тоді, коли закриті всі вікна й двері, інакше він буде охолоджувати вулицю або інші приміщення.

10. Перейдіть на багатотарифний облік електроенергії, який дозволить Вам економити кошти під час використання електроприладів вночі.

11. За можливості, вмикайте пральну машину, бойлери чи інші електроприлади після 22:00 чи зранку до 08:00.

За додатковою інформацією звертайтеся до кол-центру ПАТ “Сумиобленерго” – 0 800 300 247. Більше інформації на сайті компанії: www.soe.com.ua. 

ПАТ “Сумиобленерго” звертається з проханням до всіх споживачів ощадливо користуватися електричною енергією! Стабільна робота енергетичної мережі області та країни залежить від кожного з нас.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: