Понад 2,5 тон мальків товстолоба та коропа оселилися у Десні, Сеймі та Куколці

 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 5 листопада, в рамках Загальнодержавної програми відтворення водних біоресурсів, у річки Сейм, Десна та Куколка, які знаходяться у Конотопському районі, а також на Шосткинщині були запущені понад 2,5 тон мальків білого товстолоба та коропа.

Зариблення проходило за ініціативою та при підтримці народного депутата України Ігоря Молотка.

“У цю пору року зариблення проводити найкраще, бо погодні умови сприяють тому, щоби риба гарно перенесла транспортування. Також мальок зможе краще адаптуватись до нових умов. Коли температура води знижується до 8 градусів, риба починає мігрувати у місця зимівлі, знижується активність хижаків, що забезпечить збереження мальків”, — сказав керівник управління Державного агентства рибного господарства в Сумській області Олександр Непочатов.

Як прокоментував Директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської ОДА Ігор Кривозуб, річка Сейм входить до Регіонального парку «Сеймський» та є частиною Смарагдового поясу України. Проте це не свідчить про те, що зариблення тут проводити не можна – про що зараз ведуться дискусії в мережі Інтернет. Усе проходить згідно з Державною програмою та отриманими дозволами, розроблені відповідні обґрунтування.

«Сьогодні ми маємо більше хвилюватися про розвиток браконьєрства та несанкціонований продаж річкової риби, ніж про зариблення річок», – резюмував пан Кривозуб.

Роботи із вселення молодняку рослиноїдних риб здійснювалися в присутності рибалок, представників громадськості та влади. Зариблення проводив «Новокаховський рибоводний завод частикових риб».

Народний депутат України Ігор Молоток повідомив, що в наступному році планується зарибнити як мінімум шість річок в Сумській області.

“У таких масштабах зариблення не проводилось багато років, сподіваюсь на дбайливе ставлення і відповідальність місцевих мешканців, адже це один із дієвих способів відновити екобаланс наших річок і зберегти їх повноводними”, — сказав нардеп.

Джерело: Шостка.INFO

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: