Проект парку «Сеймський» презентували у Сумах + ВІДЕО

 Поділитися

Поділитися в

Проект ландшафтного парку «Сеймський» презентували в обласній раді. Про це повідомляє UA:СУМИ.

Його розробляв Сумський національний аграрний університет. Документ має 8 розділів. У них визначення кордонів, зонування території, а також що там можна робити.

Вікторія Скляр, завідувачка кафедри екології та ботаніки, повідомила: «В процесі підготовки проекту з`ясувалось, що є якісь додаткові питання, які треба більш детально розглянути, щоб зняти непорозуміння в подальшій діяльності адміністрації регіонального ландшафтного парку. Тому, коли виникали такі проблеми, ми включали в розділи додаткові пояснення, додаткові підрозділи. Наприклад, у зв’язку з тим, що виникла необхідність деталізувати інформацію про наукову діяльність на теренах РЛП, ми розробили окремий підрозділ, який освітлює особливості наукової діяльності в РЛП»

Затвердити проект організації території ландшафтного парку «Сеймський» мають на сесії облради. На 23 лютого його розгляд не внесений до порядку денного чергової сесії, яка призначена на 2 березня.

Микола Підопригора, голова робочої групи з вивчення діяльності регіонального ландшафтного парку «Сеймський», розповів: «Затвердження цього проекту обласною радою дозволить зняти всі ті питання, які хвилюють громадськість. В першу чергу – це організація полювання, тобто чітко визначено, що в господарській частині полювання ведення мисливського господарства не заборонено. І затвердження цього проекту дозволить врегулювати земельні відносини, які хвилюють громадськість і існує перепона в наданні прав на нові земельні ділянки. Хочу зазначити, що питання всі зняті. Значна частина – це господарська зона і жодних майнових обмежень там немає. Ні про передачу, ні про надання в оренду. Лише щодо використання – це розорення сіножатей, і пасовищ, і застосування пестицидів першої-другої групи»

Євген Южаков, голова Путивльської райради, повідомив: «На сьогодні усі люди проти цього парку. Саме головне питання – 94 тисячі гектарів землі – господарська зона.  Для чого вона парку потрібна я не знаю. Є ще маленькі нюанси, що стосується границь, що стосується всього, щось долучається, щось виключається, не зрозуміло як. То положення одне прийняте, то положення інше. Всі кажуть, що буде добре, але як добре, ніхто пояснити не може. Хочемо, щоб було обговорення з людьми  в районах і щоб почули думку людей»

На сесіях Сумської облради у листопаді та грудні минулого року представники Конотопського, Білопільського, Кролевецького та Путивльського районів, територія яких увійшла до комунального підприємства «Ландшафтний парк «Сеймський», просили припинити діяльність юридичної особи, створеної у 2016 році. Але депутати за це не проголосували.

Журналісти обласного телебачення нагадують, що ландшафтний парк «Сеймський» з’явився на Сумщині у 1995 році. Загальна його площа – майже 100 тисяч гектарів і ці землі заповідні.

Фото з сайту Сумської ОДА

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: