Прокуратура відзвітувала про боротьбу з корупцією

 Поділитися

Поділитися в

Шосткинською місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, у межах наданих законом повноважень вживаються заходи щодо притягнення осіб до відповідальності за вчинення пов’язаних з корупцією правопорушень, виявлення причин та умов, що сприяли їх вчиненню, а також невиконанню вимог Закону України «Про запобігання корупції» в інший спосіб, відшкодування збитків, шкоди, завданих державі внаслідок скоєння таких правопорушень. Про це повідомляють у відомстві.

Зокрема, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» місцевою прокуратурою у 2019 році внесено 29 подань керівникам органів, підприємств, установ, організацій з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню пов’язаних з корупцією правопорушень, невиконанню вимог зазначеного Закону в інший спосіб. За результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 15 осіб.

Також Шосткинською місцевою прокуратурою у 2019 році до Господарського суду Сумської області в інтересах держави спрямовано позов про визнання незаконними та скасування рішень органу місцевого самоврядування, визнання недійсним договору оренди земельних ділянок, оцінка яких становить понад 1,6 млн. грн., прийнятих із порушенням антикорупційного законодавства. Враховуючи, що оспорюваний договір відповідачами розірвано за згодою сторін, земельні ділянки повернуті органу місцевого самоврядування.

Поряд із цим, упродовж 2019 року прокуратурою самостійно виявлено 51 факт діянь, що містять ознаки адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, матеріали про які скеровані для розгляду до уповноважених осіб Національної поліції України. Виявлені порушення стосувалися невиконання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

За вказаними матеріалами у минулому році працівниками поліції складено 32 протоколи про адміністративні правопорушення, з яких 28 вже розглянуті судом – на винну особу накладеностягнення у виді штрафу.

У 2019 році за участі прокурорів Шосткинської місцевої прокуратури ( у т.ч. прокурорів Кролевецького відділу) розглянуто 85 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, з яких 52 протоколи – за ст. 172-6 («Порушення вимог фінансового контролю») та 33 – за ст. 172-7 («Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів») Кодексу України про адміністративні правопорушення. За результатами вказаних судових розглядів визнано винними осіб за 40 протоколами та на них накладено адміністративні стягнення у виді штрафу.

Запобігання і протидія корупції залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності Шосткинської місцевої прокуратури. Робота у цьому напрямі продовжується.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: