Прийнято перший бюджет Кролевецької громади

Бюджет, Суспільство | 21:54, 22.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 22 грудня депутати міськради прийняли основний фінансовий документ громади – бюджет Кролевецької міської ради на 2018 рік.

Не обійшлося й без обговорення. Зокрема депутат Андрій Чепурний зауважив, що його округу (Гончарівка) в даному бюджеті мало приділено уваги і він має надію, що дана ситуація зміниться . Також, про недостатню увагу до сільських територій зауважив Сергій Коропець, а Юлія Бура та Ольга Петрова зійшлися на тому, що депутати, які вперше були обрані, ще не обізнані з тонкощами бюджетного процесу, тож для них потрібно було провести відповідну роз’яснювальну роботу.

На репліку депутата А. Чепурного відреагував голова бюджетної комісії Віктор Лехман, який зазначив, що запити даного депутата були задоволені в достатньому обсязі, зокрема найважливіше питання – придбання маршрутки, було вирішене саме на користь його округу, а це значна сума коштів і в наступному році на розширення комунального автобусного парку закладено 1 мільйон 800 тисяч гривень, щоб забезпечити підвіз людей, в тому числі і з Гончарівки. “Це один із депутатів, який у 2016 залучив у свій округ найбільше коштів”, – наголосив голова бюджетної комісії.

Міський голова Олександр Бобровицький підкреслив, що бюджет міста розрахований на те, щоб забезпечувати сталий розвиток всієї громади, в тому числі і сільської місцевості.

“Ми приймали регламент, де все чітко прописано і є закон про статус депутатів місцевих рад, їх повноваження. Будь ласка, читайте. На бюджетній комісії розглядаються усі звернення депутатів і не має жодних преференцій членам бюджетної комісії”, – сказав депутат Дмитро Ковальов.

Доходи міського бюджету визначені у сумі 144 мільйони 97, 334 тисячі гривень. Видатки прописані в такому ж розмірі. Дохідну частину по власним та закріпленим доходам загального фонду бюджету обраховано у сумі 79 мільйонів гривень. Майже 60% від даної суми – надходження 60% податку на доходи фізичних осіб. Також до бюджету міста входять трансферти з держбюджету (62 мільйони 118,843 тисячі гривень) – це дотації та цільові субвенції (медична, освітня тощо).

Структура видатків бюджету Кролевецької міської ради на 2018  рік в розрізі галузей наступна: освіта – 60% (80 млн. 152,255 тис. грн.), міжбюджетні трансферти – 15% (19 млн. 839,566 тис. грн.), державне управління – 8% (10 млн. 841,49 тис. грн.), житлово-комунальне господарство – 7% (9 млн. 313,148 тис. грн.), культура і мистецтво – 5% (5 млн. 914,978 тис. грн.), фізична культура і спорт – 3% (3 млн. 858,973 тис. грн.), соціальний захист та соціальне забезпечення – 1% ( 1 млн. 466,54 тис. грн.), інша діяльність – 1%.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: