Питання ЗОШ № 7 вирішено

Освіта, Суспільство | 22:52, 13.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 13 червня громада мікрорайону Подолове відстояла свою школу. Як ми уже повідомляли, під час реалізації проекту “Опорна школа”, обговорення якого вже проходило певний час, місцеві мешканці збирали підписи і зверталися до народного депутата Андрія Деркача, щоб залишити школу в незмінному вигляді.

У Подолівському клубі, міський голова Олександр Бобровицький та начальник управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму міськради Наталія Діброва намагалися донести до загалу необхідність реорганізації закладу, адже бюджетне законодавство не сприяє фінансуванню малокомплектних шкіл з державного бюджету. А незабезпеченість має покриватися з міського бюджету. Обіцяли, що окрім зміни назви та заміни “директора” на “завідуючого” нічого для учнів закладу і їх батьків не зміниться. Проте фінансування школи буде на належному рівні.

Натомість громада Подолова була одностайною: “Не дамо закрити школу!”. І як не намагалися їх вмовити, що про закриття школи не йдеться, люди все сприймали з недовірою. Приводили й аргументи. За словами місцевих, були випадки, коли людям говорили, щоб вони заяви на вступ дітей до ЗОШ № 7 не подавали, адже школу закриють. А так як питання її реорганізації  ледь не проголосували на сесії районної ради, ще до створення громади, тож батьки часто й дослухалися до порадників і віддавали дітей у інші школи. Тому школа й малокомплектна.

Під час обговорення також зауважували присутні й на тому, що  не додає впевненості у майбутньому школи і завчасне попередження працівників закладу про зміну умов праці, у зв’язку з реорганізацією. Хоча, як відповіла Наталія Діброва, це було зроблено на випадок, якщо громада все ж погодиться, щоб ЗОШ № 7 увійшла як філія в опорну школу (СШ № 3) і розпочати навчальний рік вже з відповідним оформленням, як того вимагає законодавство. Говорили про погані дороги, залізничну колію, яку доведеться перетинати, відсутність автобусу, непередбачуваність погодних умов тощо.

Розмова іноді переходила і до підвищеного тону, проте ні компромісу, ну консенсусу не вдалося дійти. Тож, Кролевецький міський голова Олександр Бобровицький завершив обговорення, запевнивши, що школа залишиться  в тому ж статусі, як і сьогодні, якщо громада так цього хоче.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: