Рада ухвалила закон про імпічмент Президента

Влада 13:22, 10.09.2019
 Поділитися

Поділитися в

Верховна Рада ухвалила законопроект президента Володимира Зеленського про імпічмент в другому читанні та в цілому.

Після того, як Верховна Рада підтримала законопроєкт у першому читанні 337 голосами, спікер Ради Дмитро Разумков відразу ж поставив на голосування ухвалення закону в цілому. Таке рішення викликало обурення у багатьох депутатів, однак голосування таки відбулося. В цілому законопроєкт підтримали 245 депутатів.

Що передбачає ухвалений закон:

  • Верховна Рада може усунути президента України з поста в порядку імпічменту виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.
  • Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради (понад 225 депутатів), підписи яких не відкликаються
  • Рішення щодо ініціювання імпічменту та включення його до порядку денного сесії Верховної Ради як невідкладного також мають підтримати більше 225 депутатів:
  • У разі включення питання про ініціювання імпічменту до порядку денного Верховна Рада створює спеціальну тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування факту та обставин вчинення президентом державної зради або іншого злочину
  • Зі свого боку президент може користуватися у процедурі імпічменту послугами захисників. Пленарне засідання Ради, на якому розглядаються висновки й пропозиції комісії, має бути відкритим, за винятком випадків, коли озвучується інформація становить державну таємницю.
  • У разі ухвалення рішення про звинувачення президента Верховна Рада повинна звернутися до Конституційного і Верховного судів.
  • Якщо Конституційний і Верховний суд визнають, що діяння, в яких звинувачують президента, містять ознаки державної зради або іншого злочину, Верховна Рада ухвалює рішення про усунення президента України з поста в порядку імпічменту
  • Рішення вважається ухваленим, якщо за нього проголосували не менше 3/4 народних депутатів України, від конституційного складу Верховної Ради, тобто понад 300 депутатів. Якщо для ухвалення постанови про імпічмент не вистачає голосів, спікер від імені парламенту вибачається перед президентом.
  • Відставка президента за власним бажанням є підставою для припинення процедури імпічменту на будь-якій стадії, а також для закриття відповідних проваджень у Конституційному і Верховному судах.

Джерело: Громадське

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору