Районна та міська влада шукали компроміс з питання спільного утримання закладів + Відео

Бюджет | 19:35, 22.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

У районній державній адміністрації відбулася робоча нарада, під час якої представники районної та міської влади, за участю депутатів, зокрема голів постійних комісій з питань бюджету, розпорядниками бюджетних коштів обговорювали питання співутримання у 2019 році закладів освіти, медицини, культури та органів соціального захисту району, які обслуговують мешканців ОТГ та сіл Кролевеччини. Головували на нараді голова РДА Олег Кучерявий та  секретар міської ради Олена Рекуха.

Мета наради полягала у тому, щоб спланувати бюджети на 2019 рік так, щоб питання спільного утримання закладів вирішувалися в плановому порядку, згідно розпису.

Так, з бюджету районної ради будуть виділятися кошти на співутримання закладів позашкілля, зокрема йдеться про Станції юних туристів та натуралістів, а також методичне забезпечення бібліотечних установ та інклюзивного центру, які надають послуги дітям з сіл району. Заплановано використати на ці цілі понад 378,7 тисяч гривень.

З міського бюджету на співутримання центральної районної лікарні, ЦПМСД, районного Будинку культури,управління соціального захисту РДА, відділу у справах дітей РДА, ЦСССДМ обраховано суму у понад 16 мільйонів гривень, проте її ще не погоджено. Зокрема найбільше питань виникло у представників міської влади до фінансування РБК та лікарняних установ.

Як було зауважено на засідання, у 2018 році на утримання центральної районної лікарні з районного бюджету було виділено 6,5 мільйонів гривень, в тому числі на виплату заробітної плати – 4 мільйони гривень, адже державна цільова субвенція покривала необхідні виплати лише 40%. І ще й на сьогодні працівники ЦРЛ не отримали в повному обсязі зарплати за жовтень. Тож, прогнозують фахівці з питань бюджету, в наступному році ситуація не зміниться, а в самій лікарні побоюються, що незабезпеченість може призвести до відтоку кваліфікованих кадрів, а то й до закриття відділень. З міського бюджету у 2018 році було передано на потреби лікарні, зокрема на закупівлю інсуліну 136, 1 тисячі гривень. Також, озвучено, що за рахунок сплати податку з доходів фізичних осіб, що сплачує кожен працівник лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги, міський бюджет очікувано поповниться на 2,9 мільйони гривень до кінця 2018 року.

На засіданні не було погоджено співутримання районного Будинку культури, адже його так і не було передано до міської ради, про що клопотали ще у вересні. Депутати районної ради не підтримали звернення і РБК залишається на утриманні районного бюджету, проте продовжуватиме надавати послуги і мешканцям Кролевецької громади. Остаточно дане питання не вирішене.

Проекти бюджетів мають бути оприлюднені для ознайомлення вже до кінця листопада, а потім вони будуть ще голосуватися на відповідних сесіях районної та міської рад у грудні.


 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: