Виговська

Рибу з Сейму вживати не можна: названі попередні дані лабораторних досліджень

Екологія | 18:42, 15.10.2019
 Поділитися

Поділитися в

У зв’язку із імовірним забрудненням річки Сейм та непоодинокими випадками загибелі в ній риби, фахівцями Державної екологічної інспекції у Сумській області було оперативно відібрано проби поверхневої води у чотирьох різних створах.

Відділом інструментально-лабораторного контролю вже отримано перші результати вимірювання вмісту забруднюючих речовин у відібраних пробах. Так, за результатами гідрохімічних досліджень, у пробі, відібраній 12.10.2019 з Сейму у с. Піски Буринського р-ну встановлено перевищення рівня хімічного споживання кисню (ХСК) – в 1,4 рази в порівнянні з гранично-допустимою концентрацією (ГДК), вміст розчиненого кисню – 4,4 мгО2/дм3 (при ГДК – 6,0 мгО2/дм3). Проте, у пробі, відібраній у Пісках 14.10.2019, якість води дещо погіршилась: встановлено перевищення рівня ХСК в 1,8 рази у порівнянні з ГДК, по вмісту заліза – у 2,8 рази; вміст розчиненого кисню становив 3,5 мгО2/дм3. У пробах, відібраних біля с. Нові Вирки Білопільського р-ну встановлено, що вміст розчиненого кисню складає – 4,5 мгО2/дм3; ХСК – перевищено в 1,2 рази в порівнянні з ГДК, а вміст заліза – в 2, 8 рази. У с. Зінове Путивльського р-ну встановлено лише вкрай низький рівень розчиненого кисню – 1,1 мгО2/дм3 при ГДК – 6,0 мгО2/дм3. Найнижчий же рівень розчиненого кисню (менше 1 мгО2/дм3) зафіксовано у пробі, відібраній в с. Чумакове Буринського р-ну.

Як констатував начальник Державної екологічної інспекції у Сумській області Олександр Уваров. у річці Сейм перевищено рівень хімічного споживання кисню. Це, на думку посадовця, пов’язано зі зкидами підприємств Росії. Вживати рибу з такої річки у їжу не можна, – передає UA: СУМИ

Деякі показники якості води ще досліджуються відділом інструментально-лабораторного контролю. Про остаточні результати аналізу Інспекція повідомить додатково.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: