Що нового побачили кролевчани у платіжках за газ?

 Поділитися

Поділитися в

З 20 листопада споживачі отримали нові платіжки, де відображений об’єм газу у робочих умовах, коригуючий коефіцієнт 1,010 приведення до стандартних умов, який залежить від області, календарного місяця та лічильника та об’єм газу у стандартних умовах, що визначається шляхом множення об’єму газу у робочих умовах на відповідний коефіцієнт.

Характерною властивістю природного газу є зменшення об`єму при охолодженні, а при нагріванні навпаки – збільшення. Тобто, температура повітря в процесі обліку газу відіграє важливу роль. Незважаючи на це, «Сумигаз Збут» був змушений навіть взимку продавати і проводити розрахунки з НАКом за газ як літом – при температурі + 20С і стандартному атмосферному тиску 760 мм рт. ст. При цьому спожитий, але несплачений газ рахувався за «Сумигаз Збутом».

В «Сумигаз Збуті» пояснили, що зростання суми в платіжках завдяки застосуванню коефіцієнту 1, буде відчутно скоріш для приватних будинків, але не для квартир. Окрім цього, як відомо ціни на природний газ для населення з 1 листопада зросли, і замість тарифу 6,9579 грн./м3, буде 8,55. Тому, якщо людина споживає більше норми – треба користуватися пільгами та субсидією. Але отримавши платіжку не треба сидіти та її чекати. Субсидія приходить через 2-3 місяці, а то і більше.

Правові підстави рахувати газ за єдиним стандартом з`явилися майже три роки тому, але побутові споживачі продовжували сплачувати обсяги газу, обчислені лічильниками, в робочих умовах. Така різниця призвела до виникнення боргу ТОВ «Сумигаз Збут» перед НАК «Нафтогаз України» на суму 173 млн грн. Населення стало останньою категорією споживачів газу, для яких використовують таке приведення. Всі інші, включаючи установи освіти і охорони здоров’я, оплачують спожитий газ тільки з приведенням до стандартних умов вже близько трьох років.

Джерело: The Sumy Post

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: