Виговська

Штраф у 7 мільйонів гривень за нелегальних працівників сплатить сільськогосподарське підприємство

 Поділитися

Поділитися в

«Надані суб’єктом господарювання копії договорів з працівниками про надання послуг та накази на призначення не відповідають вимогам оформлення правовідносин у даному випадку.  Адже має місце підміна трудових відносин цивільно-правовими», – зазначають в Управлінні.

Працівники суб’єкта господарювання, що виконують роботи за договорами про надання послуг, зобов’язані дотримуватись правил та інструкцій з охорони праці, електробезпеки, протипожежної безпеки підприємства. А це насправді є вимогою трудового законодавства, відповідно до статті 29 КЗпП України та статті 14 ЗУ «Про охорону праці», отже є ознакою трудових правовідносин, а не цивільних.

Фахівцями Держпраці встановлено ознаки трудових відносин з цими працівниками й в оплаті праці. Крім того, мають місце випадки відрахування із грошових сум, нарахованих до виплати працівникам за договорами про надання послуг, коштів для отримання певних товарів в рахунок заробітної плати, що теж передбачено саме трудовим законодавством, ч. 3 статті 23 ЗУ «Про оплату праці».

Також в Держпраці зазначають, що переважна більшість наданих підприємством наказів про прийняття на роботу працівників не підписані роботодавцем.

Генеральний директор підприємства, на вимогу інспектора праці, письмові пояснення щодо встановлених порушень не надав.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: