Сіножаті і пасовища – земля розбрату у Мутині

Суспільство | 20:06, 15.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 15 листопада, в Мутині зібралися місцеві мешканці, щоб розібратися у наболілому.

Земля, а саме використання сінокосів та пасовищ, які знаходяться за межами села Мутин турбують місцевих мешканців.

Щоб пояснити людям ситуацію з використанням земель було скликано позачергову сесію Мутинської сільської ради. Також запросили і представників Держгеокадастру та районної влади.

Виступила перед присутніми і землевпорядник Мутинської сільської ради Світлана Мороз, яка детально розповіла про використання земель, які є у відомстві органу місцевого самоврядування.

Як розповіла землевпорядник, у 2011 році був заключений договір з місцевою Спілкою власників худоби на використання землі, а саме як громадських сіножатей і пасовиськ, на 334 гектари, з яких 259 га – сіножатей, 75 га – пасовищ. У 2014 році, коли змінилося законодавство і треба було вже сплачувати 3 % від оцінки, договір не був перезаключений. Тож використовувати цю ділянку далі не можна.

Перший заступник голови Кролевецької районної державної адміністрації Валентина Тищенко та начальник відділу у Кролевецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Олександр Коханов пояснили, що землями за межами населених пунктів, зокрема вказаних сінокосів і пасовищ, які є землями державної власності, розпоряджаються органи виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють розпорядження такими земельними ділянками. У нашому випадку – це головне Управління Держгеокадастру у Сумській області.

Було зазначено: нині діє обов’язкове направлення на розгляд до місцевих рад відомостей щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності.

Органи місцевого самоврядування, у свою чергу, протягом десяти календарних днів мають можливість висловити позицію із зазначеного питання. Відсутність протягом цього строку мотивованих заперечень є мовчазною згодою на надання дозволу на розроблення відповідної документації із землеустрою.

Людей обурює те, що землями, які вони споконвіку вважали своїми, розпоряджаються без їхнього відома, хоча й говориться про те, що сільська рада може на це впливати.

Було зазначено, що навіть при умові, коли мешканці села Мутин візьмуть ці сінокоси і пасовища в оренду, то 3% від оцінки даної землі вони просто не потягнуть сплатити. Називалися суми в більш ніж 200 тисяч гривень. А раніше Спілка сплачувала трохи більше 20 тисяч гривень.

Також, наголошувалось, що кожен громадянин України має право на безкоштовне отримання землі за певних умов, що прописані у законодавстві. До сільської ради мутинчани подали 94 заяви на землю, яка є непідвідомчою органу місцевого самоврядування. Тож, зауважила сільський голова Надія Тепленко, жителі Мутина мають подавати ці заяви до обласного управління Держгеокадастру на загальних умовах.

Після довгого і жвавого обговорення було вирішено писати Звернення до парламентарів, щоб вони врегулювали дане питання чи прийняли новий закон, який дозволить селянам отримати землю, хоча б здешевивши ціну за оренду.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: