Споживачів та підприємців закликають відмовитися від продукції з Херсонщини, де сталося екологічне лихо

Споживач | 17:07, 10.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області закликає підприємців і споживачів відмовитися від придбання харчових продуктів, виготовлених у Каланчацькому та Чаплинському районах Херсонської області після 4 вересня 2018 року.

У місті Армянську, на півночі анексованого Криму, стався викид в атмосферу речовини невідомого походження. На металевих предметах, дахах будинків, листі дерев утворився оліїстий наліт, який має жовтуватий відтінок. Спочатку представники окупаційної влади не визнавали проблеми, проте 4 вересня «кримська влада» вперше заявила, що гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду в Армянську і прилеглих селищах перевищила норму. Дітей евакуювали, місцевих жителів закликали якомога менше часу проводити під відкритим небом.

5 вересня на Херсонщині працювала міжвідомча робоча група з вивчення екологічної ситуації, яка сталася на території Херсонської області через шкідливі викиди заводу «Титанові інвестиції» (раніше — «Кримський титан»), розташованого на території окупованого Росією Криму.

Проінспектували Чаплинський і Каланчацький райони — прикордонні райони з окупованим Кримом, в яких збільшилися скарги місцевих жителів на самопочуття, незрозумілий хімічний осад на предметах побуту і металі.

Слід зазначити, що завод «Титанові інвестиції» продовжує використовувати кислотний накопичувач, половина якого розташована на території Херсонщини.

За словами місцевих жителів обох перевірених районів Херсонщини, раніше, до окупації, обсяги хімічних викидів з підприємства контролювалися і не перевищували норми, за останні ж роки ситуація змінилася, і люди змушені відчувати на собі і власному здоров’ї порушення дотримання технічних норм скидання хімічних відходів з «Титанових інвестицій».

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області посилює контроль за обігом харчових продуктів тваринного і рослинного походження з Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області, які можуть стати причиною отруєння людей сірчистим ангедридом (оксид сірки).

Сірчистий ангідрид, або оксид сірки (IV) — з’єднання сірки з киснем SO2. У нормальних умовах це безбарвний газ з характерним різким запахом (запах запаленого сірника). Дуже токсичний. Симптомами при отруєнні сірчистим газом є нежить, кашель, захриплість, сильне першіння в горлі і своєрідний присмак. При вдиханні сірчистого газу більш високої концентрації — задуха, розлад мовлення, утруднення ковтання, блювання, можливий гострий набряк легенів.

Джерело: dancor.sumy.uа

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: