Стоп інфаркт: на Сумщині у трьох закладах надається допомога хворим на гострий коронарний синдром

Медицина | 13:39, 12.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

МОЗ України в рамках спільного проекту із Світовим банком «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» розпочало інформаційну кампанію про своєчасне безоплатне лікування інфаркту

Мета кампанії – сприяти підвищенню обізнаності людей про те, яку допомогу гарантує держава і як її отримати. Тож запам’ятайте і передайте іншим наступне.

Кількість людей, які мають хвороби системи кровообігу в Сумській області досягає 390 тисяч осіб, або 42% дорослого населення (в Україні – 12,2 млн.). В області щороку реєструється близько 1,4 тисячі випадків інфаркту міокарда, 3,4 тисячі інсультів, 3,5 тисячі хворих з порушеннями ритму серця та провідності. Серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання істотно впливають на тривалість життя населення, зумовлюючи третину причин інвалідності та дві третини випадків смерті.

Наразі у всеукраїнській мережі діє вже 42 кардіоцентри, вони є у кожній області. Ці центри працюють цілодобово і без вихідних (у режимі 24/7/365).

На даний момент в Сумській  області реперфузійна допомога хворим на гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST надається в наступних закладах: у ТОВ «Альфа-Медика», що знаходиться на території КНП СОР Сумський обласний клінічний кардіологічний диспансер, де вже в продовж 3-х років надається допомога хворим на гострий коронарний синдром; Центрі рентгенендоваскулярної діагностики у Сумській обласній клінічній лікарні; відділенні інтервенційної кардіології та інтенсивної терапії у Сумській міській клінічній лікарні №1.

На надання допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда спрямовані кошти обласного бюджету в межах реалізації Програми розвитку реперфузійної, кардіохірургічної та реабілітаційної допомоги на 2018 – 2022 роки зі змінами.

Допомога для пацієнтів з інфарктом у критичному стані – повністю безоплатна. З 2018 року вперше за всю історію незалежної України держава забезпечила потребу у стент-системах для екстреної допомоги пацієнтам із елевацією сегменту ST (тих пацієнтів із інфарктом міокарда, хто потребує негайної допомоги) на 100%. Тобто кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації одержить стент безоплатно.

За кошти держбюджету МОЗ України через міжнародні організації закупило 23,5 тисячі якісних стент-систем американського та європейського виробництва. Раніше закуплені вироби медичного призначення розподілялися між областями відповідно до кількості мешканців, через що значна кількість стентів розподілялася або туди, де ангіографія технічно не могла виконуватися, або до столичного інституту. Тепер стенти розподіляються по всіх регіонах України за новим принципом – їх отримують заклади охорони здоров’я, які проводять екстрені процедури стентування для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, і які відповідають критеріям, прописаним у Постанові КМУ від 21 лютого 2017 року. Кількість стентів, закуплених державним коштом, місцевими департаментами охорони здоров’я розподіляються відповідно до середньорічних потреб кожного реперфузійного центру.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: