Сумчанам підвищують тарифи на опалення та гарячу воду

Реклама | 13:38, 5.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

Котельня Північного промвузла хоче підвищити тарифи на опалення та гарячу воду на 40%. На своєму офіційному сайті вони опублікували інформацію із розрахунками про підвищення. Діючі тарифи не змінювали з 2013 року, лише у грудні 2016 зробили перерахунок, врахувавши підвищення вартості газу та електроенергії.

Станом на листопад підприємство працює в збиток, – стверджує дирекція котельні. Наразі підприємство не покриває витрати газу на 10 мільйонів і переймаються, що до кінця опалювального сезону можуть вийти в борг 50-60 мільйонів гривень. Саме через борги котельні, цьогоріч третина Сум майже місяць була без опалення, тож наступного року ситуація може повторитися знов.

Основні фактори впливу на зміну діючих тарифів котельня опублікувала у себе на сайті:

– ціна на газ для населення та бюджетних організацій зросла на 26%, для релігійних на 152%;

– ціни на електроенергію зросли на 23%;

– ціну на покупну теплову енергію для населення зросли на 7%, для бюджетних організацій на 45% для релігійних організацій на 60%;

– ціни на транспортування теплової енергії зросли на 116%;

– ціни на технологічну воду зросли на 178%;

– ціни на питну воду зросли на 65%

– мінімальна заробітна плата зросла з 1 152,92 грн. у 2013 році до 3 723 грн. в 2018 році, або ж на 222% порівняно зі встановленою в тарифі.

Кожного місяця котельня отримує номінації від НАК Нафтогазу на природний газ, аби їх дали, підприємство має сплатити 78% за спожите блакитне паливо. Якщо тарифи котельні і піднімуть, то лише з наступного року.

«Сумитеплоенерго» вже підвищили тарифи під час громадських слухань. Щоправда на 14,2 % через зростання ціни на газ, нові розрахунки на теплопостачання сумчани побачать у квитанціях вже наступного року після засідання НКРЕКП.

«Тарифи на комунальні послуги в Україні значно завищені, на них люди витрачають фактично усю свою заробітну плату. Зростання цін на газ та енергоносії звісно тягнуть за собою підвищення цін на усі послуги, у тому числі на теплопостачання та гарячу воду. Аби не змушувати сумчан лізти у боргову яму, необхідно стабілізувати ціни, аби у людей була змога сплачувати ті захмарні суми у платіжках. Перш за все необхідно знизити вартість на енергоносії, які видобуваються в нашій державі, а не продавати їх населенню за європейськими цінами. Необхідно вже зараз вживати заходи щодо стабілізації цін на енергоносії, аби ситуація не вийшла із під контролю, бо вже у травні планується друга хвиля підвищення. Ми повинні думати про населення та їх спроможність сплачувати такі тарифи», – впевнений голова Сумської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Володимир Мельніченко.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: