«Сумигаз» безкоштовно замінив понад 13 тисяч побутових лічильників газу за минулий рік

Підсумки, Споживач | 12:00, 27.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

У 2020 році фахівці АТ «Сумигаз» організували періодичну повірку 32 тисяч лічильників газу. Ця послуга є безкоштовною для населення і включає демонтаж, транспортування, монтаж, технічне обслуговування та пов’язаний з такою повіркою ремонт. 13,3 тисячі непридатних до експлуатації лічильників замінені на нові.

Кошти на повірку лічильників передбачені в тарифі на розподіл газу. Якщо виявляють непридатні до подальшої експлуатації лічильники, які через зношеність та пошкодження некоректно вимірювали обсяги використаного газу, за кошти компанії проводять технічне обслуговування або заміну.

«Якщо за результатами повірки порушень або відхилень в роботі приладу не виявлено, то він вважається придатним і його встановлюють на попередньому місці експлуатації. У лабораторії фіксують не лише перевірку метрологічних характеристик у роботі лічильників, а й виявляють випадки втручання в прилад, – розповідає головний метролог АТ «Сумигаз» Олександр Губський.

Також він додає, що минулого року на Сумщині виявлено 109 таких фактів. Саме споживач буде змушений відшкодувати вартість експертизи, ремонту чи придбання нового лічильника, зняття-встановлення приладу та відшкодувати збитки, завдані газорозподільному підприємству.

На Сумщині повірку лічильників здійснюють спеціалісти державного підприємства ДП «Сумистандартметрологія». У грудні розпочалась робота з повірки лічильників у сучасному Метрологічному центрі RGC, який використовує автоматизоване обладнання кращих світових виробників та виконує повний технологічний цикл повірки в автоматизованому режимі, без участі людині.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: