Ситуацію навколо керівництва Кролевецького водоканалу обговорили на прес-конференції

 Поділитися

Поділитися в

Вже майже півроку не вщухають розмови про діяльність комунального підприємства “Кролевецьводоканал” та його керівництва, зокрема директора Ніни Канівець.

Наразі ж, ГО “Кролевеччина разом” (керівник Олександр Ляшенко) провела акцію зі збору підписів щодо визнання діяльності керівництва водоканалу незадовільною та висловлення недовіри директору підприємства. Зокрема, у зверненнях, що надходять на адресу громадської організації, як зазначається у їхньому листі, населення міста обурене якістю питної води, а також тим, що від людей вимагають переносити лічильники у доступні місця та ліквідацією вуличних колонок водопостачання. За даними ГО, до них вже звернулося 1042 мешканці з даного приводу. Листа-заяву з підписами громадян та проханням провести розслідування щодо доброчесності дій посадової особи Ніни Петрівни Канівець, перевірки раціональності використання коштів, що надходять від споживачів за надані послуги та з міського бюджету, очільник ГО “Кролевеччина разом” звернувся до СБУ, Антимонопольного комітету, міськради, місцевого відділу поліції. Наразі листи знаходяться на розгляді.

Також, депутат Кролевецької міської ради Оксана Пилипенко звернулася до керівництва ОТГ  з запитом щодо виділення коштів у 2018-2019 роках на фінансування водоканалу з міського бюджету і на які цілі дані ресурси були витрачені.

У свою чергу, директор КП “Кролевецьводоканал” Ніна Канівець провела зустріч з колективом комунального підприємства, на якому був присутній і голова Кролевецької ОТГ Олександр Бобровицький. Він висловив свою підтримку очільниці стратегічного для нашого міста підприємства. Також і колектив підтримує свого керівника. Люди занепокоєні подальшою долею водоканалу, в якому працюють і вболівають за свого керівника, який за час свого керівництва вивів підприємство з боргової ями і зумів забезпечити робітників достойною заробітною платою. Громадяни, що працюють на водоканалі, вбачають у сьогоднішній, на їх думку штучній кризі, особисті інтереси людей, які не бажають співпрацювати з підприємством на визначених законодавством умовах. Під час зустрічі йшлося про конфлікт між приватним підприємцем, що надає послуги з очищення вигрібних ям у місті Кролевець та водоканалом, який вимагає від нього здійснювати скиди в каналізацію лише у визначеному для цього місці, а не в найближчий каналізаційний колектор. Адже така самодіяльність призводить до пошкодження майна підприємства та засмічення каналізації, яке потім мусять ліквідовувати коштом водоканалу.

Після того, як від працівників КП “Кролевецьводоканал” на адресу керівництва міської ради надійшов лист з проханням захистити директора підприємства, якому погрожують і на нього тиснуть, про що у правоохоронних органів є відповідна заява від Ніни Канівець, за участю Кролевецького міського голови Олександра Бобровицького, представників Держпродспоживслужби відбулася прес-конференція для місцевих засобів масової інформації з даного приводу.

На зустрічі були представлені результати дослідження води в чотирьох свердловинах від 12 березня 2019 року, з яких забезпечується водою населення Кролевця. Проведені вони лабораторією санітарно-епідеміологічного контролю якості води м. Харків. Так, було констатовано, що усі показники в межах норми і не перевищують ДСанПін.

Також наголошувалося, що за останні роки водопровідні мережі в місті Кролевець повністю були замінені, окрім внутрішньобудинкових, у мікрорайоні Шанхай, замінено трубу на відрізку центральний парк- вул. Зелінського, зроблено праву сторону проспекту Миру, замінено на нові труби по вул. Воїнів-Інтернаціоналістів. Відремонтовано ділянку водогону, що проходить під залізничною дорогою та частині мікрорайону Андріївка. Вперше за 30 років було почищено каналізаційну мережу міста спеціальною установкою. Розпочато роботу з геонадра України, щоб отримати відповідні дозволи.

“За останні три роки ми зробили більше, ніж за всі роки незалежності. Я завжди дякую депутатському корпусу, представникам швейцарсько-українського проекту “DESPRO”, всім працівникам водоканалу, підрядникам, що виконували роботи – ми зробили практично неможливе. На сьогодні у нас в рази зменшилась кількість поривів, проте є багато випадків, коли люди самовільно перекривають воду, іноді навіть цілим мікрорайонам, не повідомляючи про це підприємство і навіть сусідів, які потім і скаржаться на відсутність води з крану, а потім на її погану якість. З такими випадками теж намагаються боротися”, – говорив міський голова.

Щодо ліквідації колонок з водою на вулицях міста, то було зазначено, що їх закриття – це боротьба з відбором води, за яку не платять користувачі. Натомість людям пропонують провести воду від централізованої мережі, навіть є програма для населення від комунального підприємства, яка дозволяє провести водогін у розстрочку на кілька місяців, сплативши спочатку 40 % від вартості робіт. Багато містян вже скористалися даною програмою.

Також, невдоволення людей винесенням лічильників у доступні для перевіряючих місця пояснили у водоканалі законними вимогами, які передбачають вільний доступ контролерів до засобів фіксації використання користувачами води. Так можна слідкувати і за повіркою лічильників, їх станом, строком експлуатації, адже бували випадки, коли людина користується лічильником ще 1976 року і жодного разу не проводилася його повірка. Раніше таких вимог не було, сьогодні ж вони є, тож потрібно привести все у відповідність до законодавства.

“Ситуація, що склалася – це просто розхитування громадськості через те, що я не іду ні на які зговори із суб’єктами, що зацікавлені в отриманні прибутків за рахунок комунального підприємства. Тому, на сьогоднішній день і склалася така ситуація. З 2017 року проходить дуже обширна кампанія КП “Кролевецьводоканал” проти незаконних врізок, зливів в каналізацію, втручання в мережі, крадіжок води, не законнного використання, підключення тому я вважаю, що ми на правильному шляху і все правильно робимо. Це доводять і фінансові показники нашого підприємства, адже за цей період водоканал із збитку у більш ніж у півмільйона гривень і 1,6 млн. гривень заборгованості з виплат на кінець 2018 року у нас боргів немає, окрім поточних виплат, і ми вийшли на  11, 9 тисяч гривень збитку – це підтверджено відповідними показниками, які може отримати кожен, хто цікавиться. На сьогодні підприємство працює стабільно, економічні показники не падаючі. Водоканал працює і буде працювати не дивлячись на штучне розхитування ситуації, наш колектив має всі переваги над тими доводами і паплюженням нашої позиції. Ні колектив, ні я відступати від намічених шляхів не збираємося і якщо буде потрібно ми будемо звертатися до відповідних органів, щоб захиститися”, – підкреслила директор водоканалу Ніна Канівець.

На останок Кролевецький міський голова Олександр Бобровицький зазначив, що від роботи водоканалу залежить життєдіяльність мешканців міста і дане підприємство є не лише стратегічним об’єктом, а й має бути захищене від будь-яких несанкціонованих посягань на мережі водопостачання, каналізації і саме підприємство.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору