Ситуацію з субсидіями за водопостачання прокоментували в управлінні соціального захисту населення РДА

 Поділитися

Поділитися в

У квітні  субсидіанти, жителі Кролевця, отримавши  платіжки  за воду та водовідведення за березень  були просто  шоковані, зазначеними там сумами, – про це зазначають на сайті Кролевецької райдержадміністрації.

Ситуацію, що склалася в місті за розрахунками за воду прокоментувала начальник управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Тетяна Харитонова.

У період з 24.01.2019 по 21.03.2019 Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації за період з 01.01.2015 по 31.12.2018 року.

“У ході проведення зустрічної звірки встановлено, що КП «КРОЛЕВЕЦЬВОДОКАНАЛ» частково не виконано вимоги абзацу 4 пункту 15 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого ПКМУ від 21.10.1995 № 848 (зі змінами та доповненнями), яким передбачено, що після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги постачання холодної та гарячої води і водовідведення повертається підприємством – виробником до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії”, – йдеться в повідомленні.

Станом на 01.05.2017, на 01.10.2017 та 01.05.2018 за особовими рахунками окремих громадян, яким надаються послуги з водопостачання і водовідведення КП «Кролевецьводоканал» та яким було призначено субсидію, обліковувалася переплата за спожиті ними житлово-комунальні послуги.

У зв’язку з цим, відповідно до вимог Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з постачання холодної та гарячої води, затвердженого ПКМУ від 23.08.2016 № 534 КП «КРОЛЕВЕЦЬВОДОКАНАЛ» необхідно було провести розрахунок невикористаної суми субсидії на оплату послуг з водопостачання і водовідведення та повернути  до бюджету.

Відповідно до п. 12  Порядку відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидій покладається на надавачів послуг в особі їх керівників та посадових осіб, що проводили такий розрахунок.

«В ході вищевказаної зустрічної звірки в КП «КРОЛЕВЕЦЬВОДОКАНАЛ» встановлено, що внаслідок здійснення загального розрахунку за опалювальний і неопалювальний період привело до невірного проведення розрахунку невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з постачання холодної води та водовідведення на загальну суму 258352,59 грн.Тому, споживачам,  для уточнення перерахованих сум слід звернутися до КП «КРОЛЕВЕЦЬВОДОКАНАЛ» за адресою: м.Кролевець, вул.Шевченка,16 або за телефоном: 9-72-37» ,– зазначила посадовець.

Нагадаємо, на минулому тижні на водоканалі прокоментували збільшення сум у платіжках. Зокрема, було зазначено, що КП “КРОЛЕВЕЦЬВОДОКАНАЛ” не являється суб’єктом, що призначає, перераховує та нараховує субсидію. Підприємство надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення й отримує плату від населення за дані послуги. Також є стратегічним об’єктом для міста, оскільки добуває питну воду з артезіанських свердловин для всього населення міста.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: