Тож 3, 4, 5 чи 6: скільки районів буде на Сумщині? + Карта

 Поділитися

Поділитися в

Моделі формування субрегіонального рівня обговорювали учасники засідання міжвідомчої регіональної групи з підготовки  пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Сумської області. Дискусія відбулася за участю тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини Купрейчик

За словами директора обласного Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександра Сітака, Сумщина традиційно входить в десятку областей-лідерів за кількістю створених ОТГ, тож реформування базового рівня адміністративно-територіального устрою триває, але разом з тим необхідно продовжувати реформу і говорити про субрегіональний рівень.

«Міністерство розвитку громад та територій України пропонує поділити область на чотири райони – Сумський, Конотопський, Шосткинський і Охтирський, – говорив посадовець. – Це їхнє бачення, а не догма. Міністерство наразі чекає рішень від областей щодо їхнього  адміністративно-територіального поділу».

Учасники робочої групи – начальники структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати обласної ради, експерти з децентралізації – розглядали кілька моделей поділу Сумщини на райони. Тож 3, 4, 5 чи 6: скільки районів має бути на Сумщині?

Ірина Купрейчик зазначила, що головним критерієм вибору тієї чи іншої моделі має бути доступність населення до якісних послуг, зокрема медичних, освітніх, соціальних.

«Ми маємо прийняти виважене рішення, де були б враховані всі критерії Міністерства і водночас люди мали б можливість без проблем доїхати до адміністративного центру, – підкреслила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації. – Тож ми повинні говорити на всіх рівнях про створення необхідної сучасної інфраструктури в нових районних центрах, ремонт доріг тощо».

За підсумками обговорень члени робочої групи проголосували за необхідність утворення на Сумщині п’яти районів – Сумського, Конотопського, Шосткинського, Охтирського і Роменського. Свою пропозицію робоча група направить в Міністерство розвитку громад та територій України.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: