У 2018 році «Доступні ліки» для кролевчан на понад 900 тисяч гривень

Медицина | 17:20, 15.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

Як повідомляють на  The Sumy Post з посиланням на UA:СУМИ,  мешканці Сумщини не мають можливості скористатися урядовою програмою «Доступні ліки», яка спрямована на безоплатне лікування серцево-судинних хвороб, діабету та астми.

Наразі триває відбір аптек, які візьмуть участь у програмі.  В обласному управлінні охорони здоров’я запевняють, що придбати ліки за пільговими рецептами можна буде вже за кілька днів.

Зараз в області близько півмільйона людей не можуть придбати препарати за державною програмою. «Доступні ліки» на 2018 рік – на стадії підготовки. За словами головного терапевта області, 11 січня Мінохорони здоров’я завершило прийом заявок від імпортерів і виробників лікарських засобів, які бажають взяти участь у програмі.

“Визначаються аптеки знов, які будуть приймати участь у проекті. Тобто це буде займати 1, 2, 3 дні, щоб підписати угоду і починати працювати. Рецепти є, досвід є, вміння є”говорить Галина Хомета, головний терапевт управління охорони здоров’я Сумської ОДА.

Далі – в регіонах складатимуть списки аптек, які продаватимуть ці ліки. Торік їх було на Сумщині 170. Із них 9 долучилися наприкінці року.

Програма «Доступні ліки» передбачає безкоштовне або майже безкоштовне забезпечення ліками людей із серцево-судинними захворюваннями, з цукровим діабетом 2 типу та бронхіальною астмою. Торік рецепти погасили аптекам на 15 млн. грн. Правом на пільгове придбання ліків скористалися 150 тисяч жителів області – третина з тих, на кого розрахована програма.

За інформацією обласного управління охорони здоров’я, на 2018 рік профільне міністерство розширює перелік діючих речовин – на дві назви. Відповідно, збільшиться й список ліків, які зможуть продавати аптеки у рамках дії програми – орієнтовно на 20 найменувань. Вони призначені для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу. Минулорічна програма «Доступні ліки» діяла з квітня по грудень 2017-го.

Як повідомили у Кролевецькому центрі первинної медико-санітарної допомоги, у 2017 році на державну програму «Доступні ліки» було заплановано використати 686 тис. грн. Скористалося населення району ліками на суму лише близько 487 тис. грн.  На 2018 рік заплановано використати 981 тис. грн. Головний лікар ЦПМСД Людмила Побивайло наголошує, що громадянам варто активніше звертатися за допомогою у придбанні необхідних медикаментів за державною програмою «Доступні ліки».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: