У аліментників-боржників – справи кепські

Суспільство, Юстиція | 16:31, 23.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

Кількість розлучень серед кролевецьких родин – з року в рік зростає і натомість збільшується й кількість злісних неплатників аліментів. Розлучені чоловіки не хочуть допомагати не лише своїм колишнім дружинам, а й власним дітям.

Як «перевиховати» таких батьків, – потурбувалися про це законотворці, запровадивши з нинішнього року більш жорсткі заходи впливу до злісних неплатників аліментів.

Чи є дієвим і як застосовується на практиці  новий закон #ЧужихДітей НеБуває в нашім районі? Про це розповіла начальник Кролевецького відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області Наталія Халепа:

“Юстиція Сумщини  продовжує забезпечувати права дітей на вчасне й повне отримання аліментів. Завдяки дії Закону #ЧужихДітейНеБуває робота виконавчої служби в даному напрямку стала дієвішою та ефективнішою. Вже сьогодні 433 дитини Кролевецького району відчули реальну допомогу держави – майже 3 мільйони 168 тисяч гривень аліментів стягнуто державними виконавцями за десять місяців поточного року. Ці цифри свідчать про те, що закон реально працює і допомагає захищати порушені економічні права найменших українців”.

Як повідомила Наталія Олександрівна, станом на  листопад місяць у Кролевецькому відділі державної виконавчої служби перебуває 442 виконавчих листи про стягнення аліментів (мешканці міста і району).  Зокрема, 103 платники аліментів мають заборгованість зі сплати понад 3 місяці, двоє з них перебуває в місцях позбавлення волі за несплату аліментів, 11 – за поданнями державних виконавців рішенням суду оголошені в розшук.

Вікова категорія тих, хто сплачує, тобто боржників, кошти на утримання своїх дітей, різна: наймолодші  – двадцятирічні татусі, найстарші – особи, які вже вийшли за віком на пенсію, але продовжують сплачувати аліменти на своїх дітей.

Контингент  аліментників не тільки чоловічий. Серед неплатників є й  жінки-матері, які переважно ведуть аморальний спосіб життя і були позбавлені батьківських прав на дітей, проте зобов’язані сплачувати на їх утримання аліменти.

Загалом, на сьогодні, завдяки дії Закону #ЧужихДітейНеБуває, щодо 69 аліментників-боржників винесено постанови про встановлення їм тимчасових обмежень у праві: виїзду за межі України;  керування транспортними засобами; користування зброєю; полювання.

А ось до кримінальної відповідальності боржників можна притягнути тільки за ініціативи стягувача аліментів. Як правило, підставою для порушення кримінальної справи за статтею 164 Кримінального кодексу України, окрім несвоєчасної сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей, є зневажливе ставлення до цього обов’язку, ігнорування повідомлень органів юстиції про необхідність сплати заборгованості та щомісячного поточного платежу, зловживання алкогольними напоями, небажання виконувати батьківські обов’язки тощо.

Прийняття другого пакету Законів #ЧужихДітейНебуває посилює відповідальність за несплату аліментів. Мова йде, в першу чергу, про економічні санкції, зокрема передбачені додаткові фінансові стягнення для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу  та автоматизований арешт коштів осіб, які мають борги зі сплати аліментів.

Якщо сума заборгованості перевищує суму платежів понад 1 чи 2 роки, то штраф накладається у розмірі 20 та 30% відповідно. Якщо сума заборгованості більше, ніж сума платежів зі сплати аліментів 3 і більше років – передбачений штраф у розмірі 50%.

Застосування до боржників економічних санкцій дає свої позитивні результати. Як приклад, можна навести історію батька, який заборгував двом донькам близько 45 тисяч гривень боргу. Завдяки ініційованим Міністерством юстиції України змінам та заходам примусового характеру, діти отримали окрім всієї суми боргу, ще й 50% штрафних санкцій, а це понад 22 тисячі гривень. Відтак, доньки отримали понад 67 тисяч гривень.

Вдосконалення законодавства у цій сфері не лише стимулює неплатників аліментів, але й змінює філософію і зміст інституту відповідального батьківства, що, безперечно, спрямовано на покращення життя маленьких українців.

На запитання, як бути, якщо боржник добровільно не сплачує аліментів на дитину, Наталія Халепа відповіла, що в такому випадку необхідно подати заяву до суду, а потім з цим рішенням звернутися до відділу державної виконавчої служби за адресою у м. Кролевець, вул. Європейська, 5,  Телефон для довідок: 9-72-63.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: