Виговська

У Білогривському НВК вартість навчання понад 319 тисяч гривень

Освіта | 21:47, 25.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Під час засідання колегії облдержадміністрації тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим Акпєров наголосив, що неприпустимою є ситуація, коли у школі навчається лише три чи п’ять учнів.

Доповідаючи на засіданні колегії про фінансову спроможність місцевих бюджетів, директор обласного Департаменту фінансів Олена Батраченко зазначила, що 27,5% шкіл Сумської області – це школи з кількістю учнів до 50 осіб, а в 41% закладів кількість учнів у класі не перевищує 10 осіб. Наша область входить до ТОП-5 областей з максимальним рівнем витрат на одного учня і при середньоукраїнському показнику 2018 року 21,3 тис. гривень, витратила на одного учня 23,5 тис. гривень.

Негативним прикладом став Краснопільський район, де 50% закладів освіти з кількістю учнів до 50 осіб. Зокрема вартість навчання у Бранцівському НВК Краснопільського району, де навчається 3 учні, становить понад 509 тисяч гривень.

У Білогривському НВК Кролевецького району (2 учні) – понад 319 тисяч гривень, в с. Червлене – 190 тисяч гривень тощо.

«Мова йде не лише про ефективне використання бюджетних коштів, а й про якість навчання в таких школах, – зазначив Вадим Акпєров. – Керівники цих районів і сіл разом із батьками не розуміють, що вони просто «калічать» дітей. Яка може бути якість навчання у школі, де навчається 2-3 учні? Сьогодні ми створюємо Новий освітній простір, забезпечуємо школи необхідним сучасним обладнанням і шкільними автобусами. І всі школярі мають користуватися цим у повному обсязі, щоб отримати якісні знання, нормально скласти ЗНО і вступити на навчання на омріяну спеціальність. Тому я закликаю владу на місцях дослухатися до нас і провести оптимізацію таких закладів».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: