У Держпродспоживслужбі закликають кролевчан дотримуватися вимог щодо реалізації м’ясо-молочної продукції

Торгівля 17:42, 19.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

Як наголошують в Кролевецькому районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, продукти, які продаються з землі, із необладнаного автотранспорту, в антисанітарних
умовах, що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, несуть в собі чималу загрозу стати причиною виникнення гострих інфекційних шлунково-кишкових захворювань, особливо у дітей, людей похилого віку, із ослабленим імунітетом, вагітних. Адже, переважно на стихійних ринках реалізується продукція, яка не проходить лабораторного контролю. Крім того, в жодному випадку не дотримуються умови зберігання, транспортування і реалізації м’ясо-молочної та іншої продукції. Також відсутня інформація для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов. Така продукція несе велику загрозу здоров’ю і життю людей.

Серед продуктів, які реалізуються із землі, зокрема і на території міста Кролевець, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти.

“Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів), придбаної у громадянина, який не пройшов медогляд та не має допуску до роботи з харчовими продуктами – прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока в даному випадку не йдеться, лише про шкоду. Також не можна купувати молоко у пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження. Лише думка про те, що з цієї пляшки пили мінеральну воду або солодкий напій без використання посуду, викликає відразу”, – додають у Держпродспоживслужбі

Працівники управління нагадують, що продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання і проводиться контроль якості продукції. Закон вимагає: сировина та харчові продукти тваринного походження підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних установах – лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи, і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача. Торгівля із землі суворо заборонена.

“Місць на ринку вистачає, але за торгівлю на дорозі не треба сплачувати за оренду торгового місця, ринковий збір. Дорогою рухається великий потік людей, можна торгувати, не здаючи продукцію на лабораторні дослідження, при цьому торговці закривають очі на питання безпеки,  якості сировини та продукції, що реалізують людям. Перед тим, як щось купувати на стихійному ринку, потрібно добре подумати, чи варто економити декілька гривень на продукції невідомого походження, а потім у інфекційній лікарні витрачати в кілька разів більше. А занадто ощадливим покупцям варто пам’ятати застереження Держпродспоживслужби , що купівля продуктів на землі – великий ризик!”, – звертають увагу населення у відомстві.

Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Тому продавці стихійних ринків свідомо порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців.

Чим небезпечні продукти зі стихійних ринків:

  • Якість продуктів ніхто не перевіряє.
  •  Харчі продаються прямо з землі , де «кишить» збудниками хвороб. Придбавши такий продукт, можна захворіти на інфекційні кишкові захворювання.
  •  На стихійних ринках немає торгових місць, що є порушенням санітарно-гігієнічних вимог при торгівлі.
  • Продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших служб, можуть бути носіями інфекційних захворювань в т.ч. туберкульозу.
  • У разі отруєння продуктами з такого базару потерпілому не буде на кого пред’явити позов до суду.

Працівники управління в черговий раз звертаються до мешканців Кролевеччини із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігають всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів!

“На території нашого міста, як такої масової стихійної торгівлі немає, окрім окремих реалізаторів власної продукції, які торгують напроти АТБ та на при ринковій території по вул. Лесі Українки,2. Шановні жителі міста і району, якщо ви бажаєте продати власну м’ясо-молочну продукцію, то можете скористатися послугами спеціально обладнаних для цього павільйонів на Кролевецькому ринку. Лабораторно досліджена продукція, яка там реалізовується, є запорукою здоров’я . Також хочеться нагадати всім, що торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Тож бережіть здоров’я і життя – своє та оточуючих”, – підкреслюють у Держпродспоживслужбі.

Для реалізації молока на ринку, власниками продукції необхідно:

  • Перерахувати адміністративну послугу 14.46 грн на рахунок: Отримувач : ОТГ /м. Кролевець/ 22012500
    КОД ЄДРПОУ: 37824985. Рахунок: UA168999980334119879021018498. Призначення платежу: *;101; 22012500; за видачу ветеринарних документів.
  • Звернутись з квитанцією в Кролевецьку районну державну лікарню ветеринарної медицини по вул. Лесі Українки 143, для отримання довідки на реалізацію молока на ринку. При собі мати: 1.Паспорт на тварину з відмітками про дослідження лейкоз, бруцельоз, туберкульоз, щеплення проти сибірки; 2. Молоко 150 мл для дослідження на субклінічні форми маститів.

За більш детальними роз’ясненнями звертатися за адресою: м. Кролевець вул. Лесі Українки 143, тел (05453)9-53-69, моб. 0984912915.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору