У ДП “Кролевецьке ЛМГ” закликають берегти ліс від вогню

 Поділитися

Поділитися в

26-27 червня у Сумській області переважатиме надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. Про це повідомляють в ДСНС області.

Як попереджають у ДП “Кролевецьке лісомисливське господарство”, найбільш „гарячими” місяцями є липень і серпень. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби.

“Велика кількість великих і малих лісових доріг сприяє зростанню відвідання лісів населенням, з вини якого щорічно виникає найбільше пожеж в лісових масивах. Саме необережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому, у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей. Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку. Але коли вогонь уже набрав силу і загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно”, – розповідає в.о. інженера з охорони та захисту лісу ДП «Кролевецьке ЛМГ» О.О.Жадан.

Наразі на Сумщині в’їзд на територію лісових масивів будь-яких транспортних засобів, крім лісокористувачів заборонений. Тому, громадянам радять, бути дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території.

У держлісгоспі радять, щоб необережність не стала причиною лісової пожежі, ніколи не варто підпалювати суху траву на галявинах у лісі. Якщо побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. Ніколи не розводьте багаття в сухому лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин.

Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я.

Якщо ж пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки –якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” або повідомити про неї лісову охорону (9-72-89), і розкажіть про місце загоряння і як туди доїхати. Давайте загальними зусиллями збережемо природу!

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору