У Кролевецькому районі охороняють хвойні насадження

 Поділитися

Поділитися в

Кролевецьке ВП ГУНП в Сумській області розпочало проведення цільових профілактичних заходів, спрямованих на забезпечення охорони хвойних насаджень у передноворічний період, попередження випадків незаконних вирубок лісових хвойних культур.

Під час проведення операції, співробітниками поліції, спільно з працівниками ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» та ДП «Кролевецький агролісгосп», здійснюватиметься комплекс перевірок щодо охорони хвойних насаджень від самовільних рубок, а також лісових масивів, які примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць.

Окрім того, з метою недопущення торгівлі новорічними ялинками, здобутими незаконним шляхом, будуть здійснюватись перевірки місць торгівлі новорічними ялинками.

У Кролевецькому ВП нагадують, що відповідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка і пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, – тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 грн.) і на посадових осіб – від семи до дванадцяти (від 119 до 340 грн).

Крім того, за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, передбачена адміністративна відповідальність згідно з ст. 88-1 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Ст. 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» – передбачає накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
У передноворічний період організовується законна торгівля новорічними ялинками, гілками та композиціями, де ялинки можна буде придбати на законних підставах. Тож займатись самовільними вирубками немає сенсу.

У Кролевецькому ВП просять громадян не купувати новорічні ялинки сумнівного походження, не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю!

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: