У Кролевецькому відділі Пенсійного Фонду розповіли про збільшення пенсій з липня

 Поділитися

Поділитися в

З 1 липня, органами Пенсійного фонду України у Сумській  області проведено перерахунок пенсії у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік».

Як інформують у Кролевецькому відділі обласного ПФК, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму у липні збільшився розмір мінімальної пенсійної виплати з 1497 грн. до 1564 грн.

«Виходячи із розміру прожиткового мінімуму збільшені мінімальні розміри пенсійних виплат шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», – зазначають у відомстві.

Також перераховані надбавки і підвищення, які встановлюються у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Працюючим пенсіонерам перерахунок пенсії в зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму не проводиться.

Пенсіонерам, які працюють, проводять діяльність з отриманням доходу, такий перерахунок здійснюється після звільнення з роботи або припинення такої діяльності, з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлено на дату звільнення або припинення такої діяльності.

«Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, перераховані надбавки особам, які мають статус «Почесний донор СРСР», «Почесний донор України». Розмір надбавки збільшився з 185,30 грн. до 193,60 грн. (10 % від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 01.07.2019 складає 1936 гривень)», – наголошують пенсійники.

З 1 липня 2019 року відповідно до Постанови КМУ від 26.06.2019 № 543, перерахунок  проведено особам з інвалідністю внаслідок війни, а саме збільшено розмір щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни.

Інвалідам 1 групи (650%)           10166,00 грн.

Інвалідам 2 групи (525%)             8211,00 грн.

Інвалідам 3 групи (360%)             5630,40 грн.

Учасникам бойових дій (165%)   2580,60 грн. в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) Також особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до ЗУ від 09.07.2003 № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу для чоловіків 35 років, а жінок  — 30 років, не досягає 2000 грн., таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Перерахунок здійснено незалежно від факту працевлаштування. Визначальним для цієї доплати є наявність повного страхового стажу.

Також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а саме: за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою.

Усі перерахунки в зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму проводяться автоматично та не потребують особистих звернень пенсіонерів до територіальних відділень Пенсійного фонду України у Сумській  області.

Мешканці Кролевецького району отримають інформаційні повідомлення про розміри нової пенсійної виплати в липні місяці.

Необхідну інформацію щодо перерахунку пенсій можна отримати за телефоном гарячої лінії Кролевецького сервісного центру головного управління ПФУ у Сумській області:  5-16-97.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: