У Кролевецькому відділі Шосткинської місцевої прокуратури провели брифінг за результатами роботи у першому півріччі поточного року

 Поділитися

Поділитися в

Днями відбувся спільний брифінг, на якому були підбиті підсумки роботи правоохоронних органів Кролевецького району за 6 місяців поточного року. Було наголошено, що, завдяки співпраці між прокуратурою та поліцією, протягом вказано періоду вдалося досягнути певних результатів в оперативно-службовій діяльності. Зокрема, прослідковується стала тенденція до зменшення кількості злочинів на ввіреній території.

Аналізуючи криміногенну ситуацію на території міста і району за вказаний період, начальник Кролевецького відділу Шосткинської місцевої прокуратури Григорій Білан та т.в.о. начальника СВ Кролевецького ВП Володимир Ткаченко зазначили, що незважаючи на наявність позитивних зрушень, наявні й негативні тенденції. Зокрема, потребує вжиття додаткових скоординованих заходів робота правоохоронних органів з протидії злочинам проти власності (розбої, шахрайства, самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), проти громадського порядку та моральності (хуліганство), у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (збут наркотичних засобів, незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту та ін.) оскільки відбулося зростання вказаних кримінальних правопорушень.

Згалом, протягом 6 місяців 2020 року зареєстровано 190 кримінальних проваджень, що на 47 проваджень менше в порівнянні з минулим роком. Із вказаної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень 6 особливо тяжких та  32 тяжких злочини.

Кролевецьким відділом Шосткинської місцевої прокуратури протягом зазначеного періоду по кримінальним провадженням 79 особам повідомлено про підозру, із них 1 особливо тяжкий злочин та 15 тяжких,  23 – минулих років (0- особливо тяжкий та 7–тяжких), 74 – з обвинувальним актом направлено до суду, 1 – клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, закрито на підставі п.п. 1, 2, 4, 6 ч.1 ст. 284 КПК України – 326 проваджень.

Протягом 6 місяців 2020 року активізовано роботу на пріоритетних напрямах діяльності. Так, протягом 6 місяців 2020 року, Кролевецьким відділом Шосткинської місцевої прокуратури спрямовано до суду з обвинувальними актами чотири кримінальні провадження у бюджетній сфері щодо осіб, які незаконно шляхом обману заволоділи коштами держави, за ознаками злочину, передбачених ч.1 ст.190 КК України на загальну суму 29 тис.грн., які відшкодовано та повернуто до державного бюджету України. По 2 з них ухвалено обвинувальні вироки, 2 перебуває на розгляді суду.

Крім того, протягом визначеного періоду спрямовано до суду два кримінальні провадження у сфері земельних правовідносин, а саме за ч.2 ст.197-1 КК України за фактом самовільного зайняття земельної ділянки, що відносяться до особливо цінних земель в охоронюваній зоні Кролевецького району та ч.3 ст.197-1 КК України за фактом самовільного будівництва на самовільно зайнятій земельній ділянці.

Окрім цього, протягом визначеного періоду до суду спрямовано 4 провадження  за фактами незаконної порубки дерев за ознаками складів злочинів, передбачених ч.ч.1,3 ст.246 КК України (одне з яких стосовно неповнолітньої особи). Встановлені збитки у сумі 37 тис.грн. відшкодовані в повному обсязі. По 2 з них ухвалено обвинувальні вироки, 2 перебуває на розгляді суду.

Також, слід зазначити, що Кролевецьким відділом Шосткинської місцевої прокуратури протягом 2020 року спрямоване кримінальне провадження за фактом збуту наркотичних засобів за ознаками складів злочинів, передбачених ч.1 ст.307 та ч.2 ст.309 КК України. Зазначене кримінальне провадження перебуває на розгляді суду.

Потребує додаткової уваги профілактична робота у сфері боротьби зі злочинністю, зокрема щодо протидії злочинам, вчиненим неповнолітніми або за їх участю. Неповнолітні, як найбільш вразлива категорія населення потребують особливої турботи з боку держави і правоохоронних органів зокрема. Так, протягом 6 місяців 2020 року до суду з обвинувальним актом спрямовано 5 кримінальних проваджень.

Протягом 6 місяців 2020 року прокурори Кролевецького відділу Шосткинської місцевої прокуратури прийняли участь у судовому розгляді 37 кримінальних провадженнях, у яких постановлено вироки.

Під час здійснення нагляду за законністю проведення досудового розслідування виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 5 раніше не обліковане вчинене кримінальне правопорушення. Скасовано 10 незаконних постанов слідчих поліції про закриття кримінальних проваджень. Також процесуальними керівниками надано 49 письмових вказівок у кримінальних провадженнях.

Здійснюючи функцію представництва інтересів громадянина або держави у суді протягом 6 місяців 2020 року пред’явлено позовів на загальну суму 16 500 000 грн.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: