У Кролевці проти Стратегії реформування лісового господарства

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 22 листопада керівники районів, міст та громад області взяли участь у засіданні колегії Сумської обласної державної адміністрації.

Одним з пріоритетних питань, що виносилося на розгляд засідання колегії – виконання Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року, яку 15 листопада було схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомив голова Кролевецької міської ради Олександр Бобровицький, який присутній на засіданні колегії.

Свою думку з цього приводу керманич міста висловив у листі до голови Сумської обласної ради В.М. Токаря від 20 листопада 2017 року. Зокрема зазначається, що дана Стратегія була прийнята без обговорення.

«Очевидно, Стратегія передбачає кардинальну зміну системи управління лісовим господарством та створення окремої структури з корпоративними правами – певної акціонерної компанії. Фахівці лісової галузі Кролевецького району стверджують, що все це може мати згубні наслідки – як економічні, так і соціальні та екологічні, не кажучи вже про стан самих лісів», – йдеться в листі.

Також, зазначається, що Стратегія явно не відповідає проголошеному загальнодержавному курсу з децентралізації.

«На сьогоднішній день державні лісогосподарські підприємства є основними платниками податків, що є важливим підґрунтям для зміцнення Кролевецької об’єднаної територіальної громади та, безпосередньо, роботодавцями в Кролевецькому районі. За минулий рік до місцевого бюджету було сплачено 7 544 000 гривень, до державного – 7 991 000 гривень, ЄСВ – 5 907 000 гривень; 262 чоловіки є постійно працюючими в ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство», яке також співпрацює з понад 50 приватними підприємцями»,– зазначається у зверненні.

Просить міський голова Кролевця обласну владу вжити заходів щодо публічного перегляду Стратегії шляхом громадського обговорення.

На засіданні колегії ОДА голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко зауважив, що дана Стратегія потребує суттєвого доопрацювання та внесення змін, а також її впровадження потребує низки змін до діючого законодавства України. Пропозиції колегії ОДА будуть направлені до Кабінету Міністрів України.

Трансляція засідання колегії Сумської обласної державної адміністрації 22.11.2017:

Фото з ФБ сторінки Олександра Бобровицького

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: