У Кролевці славили новонародженого Ісуса Христа

Духовність | 13:32, 7.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, у одне із найбільших православних свят – Різдво Христове, в усіх храмах відбулися святкові Богослужіння, де духовенство та віруючи славили новонародженого Месію.

«В мире был, и мир Его не познал. Пришел к своим, и свои Его не приняли» (Ин. 1:10-11) – так пишуть в Євангеліє про народження Богонемовляти. У цей день на службах в храмах особливо  урочиста атмосфера. Приміщення прикрашене ялинками, миготить вогнями облаштований вертеп. Радість на обличчях прихожан, адже народився Христос Спаситель.

“Життя людини є безцінним даром, за що заплачено Народженням, Життям, Смертю і Воскресінням Сина Божого. Це спонукає нас відноситися з особливим благоговінням та увагою до кожної людини, незалежно від того, на якій мові та розмовляє чи до якої церкви ходить. Святитель Філарет (Дроздов) говорить, що «любов – є жива і діяльна участь однієї людини в благополуччі іншої». Саме до такої участі в ці Різдвяні дні і хочеться закликати всіх: не поступайте всупереч совісті і євангельських законів, не завдавайте смерті та страждань нікому, пробачайте, любіть один одного, і кров та сльози перестануть проливатися”,  – йдеться в Різдвяному посланні Високопреосвященнішого Романа, архієпископа Конотопського і Глухівського.

Сьогодні прийнято, після Богослужіння, відвідувати своїх хресних батьків, рідних та друзів. Різдво є суто сімейним святом, проте вважається необхідним запросити до столу самотніх знайомих, сусідів. Після завершення посту, саме з Різдва можна “носити кутю” протягом всього періоду Святок (до 14 січня).

\\\

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: