У Кролевці вшанували пам’ять загиблих за визволення України від нацистських окупантів

 Поділитися

Поділитися в

З нагоди 77-річниці визволення України від фашистських загарбників керівництво Кролевецької МТГ в Сквері Слави покладанням квітів вшанували память ветеранів, учасників Другої світової війни, партизанів, тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога, солдатських вдов, дітей війни, які допомагали піднімати Україну з руїн.

Довідково:

Цього дня Український інститут національної пам’яті нагадує про необхідність використання юридично та науково виваженої термінології.

Так, зокрема, доречно використовувати термін «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення «визволення України від фашистських загарбників».

Термін «визволення» передбачає волю, свободу, а у 1944 році Україна не стала вільною. Із вигнанням нацистських окупантів Україна не отримала волі, тільки опинилася під іншим пануванням, результатом якого стали масові репресії та депортації, зокрема сотень тисяч українців, поляків та цілого кримськотатарського народу. СРСР ставив за мету не визволення Українського народу, а повернення його до складу радянської імперії. Волю і свободу Український народ отримав тільки після 24 серпня 1991 року. Тож визволення України відбулося тільки з розпадом Радянського Союзу.

Кліше «фашистські загарбники» нав’язане радянською пропагандою і широко використовувалося в науковій і художній літературі, кіно, радіо і телебаченні, пресі. Правильно вживати «нацистські окупанти».

Також рекомендується відмовитися від використання сталінського пропагандистського терміну «Велика Вітчизняна війна», замінивши його історично коректним – «Друга світова війна 1939 – 1945». Український вимір тих подій не обмежується хронологічними рамками воєнного конфлікту 1941-1945 років між СРСР і Третім Рейхом. Для українців війна із нацизмом розпочалася 1 вересня 1939 року, коли Третій рейх та СРСР співпрацювали як союзники.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: