У лісах агролісгоспу виявлено верхівкового короїду на площі 15,2 гектари

 Поділитися

Поділитися в

Протягом травня-червня, у лісах ДП «Кролевецький агролісгосп», лісовою охороною виявлено безпосередніх вогнищ верхівкового короїду в насадженнях сосни звичайної на площі 15,2 га.

Найбільше пошкоджених насаджень в Червоноранківському лісництві – 11,8 га, дещо менше в  Кролевецькому лісництві –  3,4 га. Станом на 15 червня відведені всі ділянки на площі 15,2 га з загальним запасом деревини, що підлягає вирубуванню 986 м3 та триває оформлення дозвільних документів на вибірково-санітарні рубки. Після отримання необхідних дозволів відразу розпочнуться дані роботи.

“Уражені короїдами соснові ділянки видно неозброєним оком. Хвоя на деревах починає жовтіти і згодом стає бурого кольору, починаючи з верхівки. Шкідник, майже весь цикл розвитку якого проходить під корою у верхівках дерев, стрімко поширюється та уражує ослаблені, внаслідок аномальної посушливості останніх років, соснові насадження. Пошкоджені верхівковим короїдом  сосни заселяють інші види шкідників і дерево дуже швидко всихає”, – пояснюють в агролісгоспі.

Також наголошують, що втрати від шкідливої дії верхівкового короїда можна порівняти з масштабною біологічною пожежею. Кінцевий результат однаковий – мертві деревостани. Єдина можливість зберегти товарність деревини та запобігти розповсюдженню шкідника – вчасне виявлення і оперативне проведення санітарних рубок та спалювання порубкових  решток на вражених ділянках.

Тож для ДП «Кролевецький агролісгосп» важливим є розуміння цієї проблеми з боку громадськості, екологів. Лісове багатство під загрозою і його доля залежить від того, наскільки вчасно і професійно буде виконано санітарні рубки і зупинено розгоряння «біологічної пожежі».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: