У лісах Кролевецького ДЛМГ 143 гектари сосни уражено верхівковим короїдом

 Поділитися

Поділитися в

У лісових масивах держпідприємств управління лісомисливського господарства проводиться робота з виявлення осередків захворювання. Повідомляє газета «Ваш Шанс».

Зокрема, Кролевецький район – серед лідерів за площею лісів, які вражені верхівковим короїдом. Так, найбільше: 295 га – виявлено в Роменському лісгоспі, 185 га – в Охтирському лісгоспі, 155 га – в Глухівському, 143 – у Кролевецькому та 134 га – в Шосткинському. Площі більше 50 га зафіксовані в Конотопі, Лебединському і Сумському лісгоспах – відповідно 53 га, 78 га і 84 га. В інших лісгоспах – Краснопільському, Середино-Будському, Тростянецькому – короїдом вражені порівняно незначні площі.

«Верхівковий короїд пошкоджує дерево зсередини. Виявити пошкоджене дерево досить легко – голки жовтіють і повністю відмирає верхівка. Заражене дерево гине за 2-3 тижні. Тому економічні втрати від такого лиха, коли дорога деревина перетворюється в дрова, розрахувати досить легко», – каже заступник начальника управління Олександр Товстуха.

За словами вчених, активізація короїда пов’язана з кліматичними змінами, зокрема з потеплінням. Ліки, які створили б імунітет дерева, або отрути проти цього жука – немає. Вирубка зараженої сосни – єдиний спосіб, який дозволяє зупинити масове всихання лісів.

За інформацією прес-служби Сумського управління лісомисливського господарства, на Сумщині заражені короїдом 1200 га соснового лісу. З огляду на те, що 45% всіх лісових насаджень області – саме хвойні породи, а шкідник поширюється досить швидко, тому екологічні втрати від навали короїда можуть бути незворотними.

Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства закликає громадян з розумінням ставитися до проведення необхідних превентивних заходів в лісах і запевняє, що на ділянках зрубів будуть створені нові, більш стійкі насадження. В іншому випадку, пошкоджених ділянок буде ще більше, що призведе до екологічної катастрофи.

Нагадаємо, восени, на базі ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» проходив виїзний науково-практичний семінар за участю лісників, науковців та екологів, де розглядалося дане питання та шляхи вирішення проблеми.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: