У листопаді грипу на Кролевеччині не зареєстровано

Медицина | 18:07, 20.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

Як розповіла головний лікар Кролевецького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Побивайло, цьогоріч очікується циркуляція трьох штамів грипу – це Гонконг, Мічіган та Брисбен.

У Кролевецькому районі за епідеміологічний сезон 2016-2017 років було зареєстровано 151 випадків грипу та 4507 гострих респіраторно-вірусних інфекцій.

На ГРВІ за жовтень 2017 року в районі захворіло 289 чоловік, з них 202 дитини. За листопад – 104 пацієнти, з них 75 дітей. Випадків грипу не зареєстровано.

«У ЦПМСД та ЦРЛ  підготовлено спільний наказ про організацію і виконання заходів щодо профілактики грипу та ГРВІ у 2017-2018 епідеміологічному сезоні. Затверджений комплексний план заходів по боротьбі з грипом та ГРВІ, та їх профілактики. На сьогодні забезпечується контроль захворюваності», – наголосила головний лікар.

Вона відмітила, що до груп ризику відносяться діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, пацієнти з хронічними серцево-судинними захворюваннями, хронічними захворюваннями легень тощо. До професійної групи ризику відносяться медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту і всі, хто працює в багатолюдних місцях.

«Вакцинація проти грипу – це надійний спосіб зменшити ризик захворіти та уникнути серйозних ускладнень. Як показує практика минулих років усі, хто помер від грипу пізно звернулися за медичною допомогою, коли вже відбулися незворотні процеси в організмі і врятувати життя було неможливо. Однак не зареєстровано жодного летального випадку від грипу серед щеплених осіб», – підкреслила Людмила Побивайло.

З метою профілактики захворюваності вакциновано 70 медичних працівників, що становить 70 % від запланованих.

У кабінеті щеплення центру № 16 надається послуга з вакцинації мешканців району. Станом на 16 листопада, для проведення вакцинації звернулося 45 жителів міста Кролевець, з них 19 дітей. Вакцина була придбана за власні кошти пацієнтів.

Учасників АТО в лікарні вакцинуватимуть безкоштовно. Вакцини будуть придбані за кошти районного бюджету, які були виділені на сесії районної ради 17 листопада.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: