У міграційній службі нагадують про обов’язковість отримання паспорта в 14 років

 Поділитися

Поділитися в

У Кролевецькому районному секторі УДМС України в Сумській області звертають увагу батьків, опікунів, піклувальників та інших законних представників малолітніх осіб, яким виповнилося 14 років на те, що на сьогодні, нормами чинного законодавства встановлено документування паспортом громадянина України вперше з 14 – ти річного віку.

У загальному порядку перший паспортний документ оформлюється за місцем реєстрації територіальним підрозділом ДМС/Центром надання адміністративних послуг (у разі наявності необхідного програмно – технічного забезпечення у ЦНАпі).

Для оформлення паспорта громадянина України вперше особа, яка досягла 14 – ти річного віку подає:

  • свідоцтво про народження;
  • паспорти громадянина України батьків;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • довідку про реєстрацію місця проживання особи (додаток № 13 до Правил постанови КМУ від 02.03.2016 р. № 207 – видається органом реєстрації).

Оформлення паспорта громадянина України вперше здійснюється в термін 20 робочих днів. Адміністративний збір з даної категорії громадян не стягується – документ оформлюється безкоштовно.

З метою недопущення порушень вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, проблемних питань в частині несвоєчасної подачі паспортних документів для реєстрації підлітків у ЗНО акцентуємо увагу на своєчасному поданні заяв на оформлення паспорта громадянина України.

Документування осіб, які досягли 14-ти річного віку наразі є одним з пріоритетних у діяльності ДМС України. Необхідним програмно – технічним забезпеченням в повному обсязі оснащено всі 19 територіальних підрозділів Управління ДМС України в Сумській області. Прийом громадян територіальними підрозділами здійснюється щоденно з вівторка по суботу включно.

На офіційному веб – сайті служби доступний онлайн – сервіс «електронна черга», що дозволяє завчасно обрати дату та час прибуття до підрозділу. Сервіс доступний за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/online.html  Перелік територіальних підрозділів із зазначенням адрес розташування можна переглянути за посиланням https://dmsu.gov.ua/sumy/pidrozdily.html За посиланням https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html здійснюється перевірка прибуття оформленого документа безпосередньо до територіального підрозділу. Статус «прибув до підрозділу» означає, що можна звертатися за отриманням паспортного документа.

У місті Кролевець прийом заяв на оформлення паспорта громадянина України здійснюється Кролевецьким районним сектором УДМС України в Сумській області (вул. Грушевського, 21, м. Кролевець Сумської області).

У даній інформації зазначено основний порядок документування осіб зазначеної категорії. У разі виникнення додаткових запитань (наприклад, якщо один з батьків дитини перебуває у громадянстві іншої країни і т.д.), детальнішу консультацію можна отримати, як безпосередньо у Кролевецькому РС УДМС України в Сумській області(тел.9-56-79)  так і за телефоном «гарячої лінії» Управління – (0542) – 61-12-50.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: