У Мінрегіоні проаналізували показники Кролевецької громади за півроку, у порівнянні з 28 ОТГ Сумщини

 Поділитися

Поділитися в

Експерти з фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та SKL International, представили аналіз відповідних показників 28 ОТГ Сумської області, – повідомляє Сумський Центр розвитку місцевого самоврядування

Дане оцінювання здійснювалося за чотирма показниками:

– власні доходи на одного мешканця [співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців відповідної ОТГ];
– динаміка надходжень місцевих податків і зборів у 2018 році порівняно з 2017 роком;
– рівень дотаційності бюджетів [співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету];
– питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ [питома вага видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування в сумі власних доходів загального фонду].

За підсумками І-го півріччя 2018 року середній показник надходжень власних доходів на 1-го мешканця по 28-ми ОТГ області збільшився на 999,8 грн (у 2,1 рази) та склав 1899,3 грн.

Так, по Кролевецькій ОТГ власні доходи на 1 мешканця громади за І півріччя 2018 року склали 1522,1 гривень. У даному рейтингу Кролевецька громада 8 знизу. Найбільше надходжень на 1 мешканця має Комишанська громада (4527,7 гривень), а найменше – Чупахівська (803,9).

Щодо динаміки надходжень місцевих податків зборів за І-ше півріччя 2018 року порівняно з І-м півріччям 2017 року, то найвищий темп зростання цих надходжень спостерігається по бюджету Миропільської ОТГ (+86,3%), найнижчий рівень – по Недригайлівській ОТГ (4,2%). Кролевецька громада за даним показником є середнячком і динаміка надходжень до бюджету скала 28,7 %.

Кролевецька громада у «десятці» серед дотаційних ОТГ області. Даний показник склав 10,5 %, без урахування субвенцій з держбюджету.

Одним з найменших показників в Кролевецькій ОТГ, поряд з Тростянецькою (10,2%) – це питома вага видатків на утримання апарату управління з власних ресурсів – 10,6 %.

Як прокоментував даний показник Кролевецький міський голова Олександр Бобровицький: «Нам часто говорять проте, що на апарат і управління громади ми витрачаємо багато грошей. Проте, як показує даний рейтинг, відповідні видатки коливаються на рівні 10 % – це «золота середина». Адже, як в бізнесі, оптимальним вважається коли на утримання управлінського апарату йде 10 % від загальної суми доходів. Як приклад ефективності в даному питанні можу сказати: ми переводимо опалення будівлі міськради на дрова і нам потрібна людина, яка відповідатиме за опалення. Ми не наймаємо людину “зі сторони”, а покладаємо ці обов’язки на нашого працівника, якому будемо доплачувати за це півставки, тим самим економлячи кошти бюджету. Думаю, якщо даний рейтинг скласти за рік, а не півроку, то вийдемо на тверді 10 %, що й показує ефективність нашої роботи в даному питанні».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: