У міськраді обговорили підходи до вирішення проблеми безпритульних тварин у Кролевці

Суспільство | 13:44, 14.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

Наприкінці минулого тижня, при міському голові Віктору Лехману пройшло засідання у форматі “круглого столу”щодо проблематики безпритульних тварин у Кролевці та намічено шляхи її вирішення. До обговорення були залучені фахівці відповідних служб міста – це головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Богдан Рогожин та начальниця Кролевецької районної державної лікарні ветеринарної медицини Любов Сикса.

Також, були запрошені фахівці із міста Шостки, які мають великий досвід у вирішенні даного питання: керівник громадської організації “4 лапи” Наталія Ричкова, завідуюча протиепізоотичного відділу Шосткинської міської державної лікарні ветеранирної медицини Анна Кудрявцева та координатор офісу розвитку громади міста Шостка Андрій Сурай. Вони розповіли про перші кроки, які були зроблені ще на волонтерських засадах вісім років тому, а також підтримку місцевої влади в даному питанні.

За перші п’ять років роботи над вирішенням проблеми безпритульних тварин волонтери міста Шостки провели більше 200 операцій зі стерилізації чи кастрації тварин за власний кошт. Пізніше, до даної роботи підключилася і місцева влада, яка виділила кошти на проведення операцій, проте утримання тварин в до і після операційний період, їх дегільментизація та обробка від бліх, необхідна медикаментозна підтримка проводиться за кошти, зібрані волонтерами. Проводиться і щеплення від сказу фахівцями клініки ветмедицини, які мають відповідну ліцензію та довзоли на використання біопрепаратів. Також, місцеві волонтери займаються влаштуванням хвостатих в родини і за вісім років вже свої домівки отримали понад 10 тисяч собак. Дана проблема у них вирішується комплексно, виділено відповідний майданчик для перетримки чотирилапих, там побудовані вол’єри, розроблені схеми відлову, а також залучено небайдужих людей, які допомагають тваринам на волонтерських засадах. У цьому році у Шостці вже приступили до стерилізації котів.

Як було наголошено під час засідання “круглого столу”, у Кролевці питання безпритульних тварин не таке гостре та масове, як в сусідньому місті, проте з наближенням періоду “собачих весіль” їх кількість на вулицях суттєво збільшиться за рахунок собак, що втікають з приватних домогосподарств та перебувають на самовигулі. Щоб сприяти у вирішенні даного питання, перш за все потрібно оновити Правила утримання домашніх тварин на території Кролевецької громади, ввести контроль за чотирилапими та, у разі необхідності, за порушення Правил застосовувати до власників адміністративні стягнення та інші, передбачені законодавством  покарання. Також, потрібно виділити відповідний майданчик, де збудувати вол’єри для перетримки тварин, вирішити питання з їх відловом та транспортуванням, забезпеченням відповідних медикаментів тощо. У бюджеті міської ради на 2021 рік передбачаються незначні кошти на оплату операцій із стерилізації собак – це близько 6 тисяч гривень, але коли дана робота розпочнеться, тоді буде більш зрозуміло скільки коштів потрібно на ці цілі.

Як зауважив під час засідання голова Кролевецької міської ради Віктор Лехман, дуже великий вклад у вирішенні даного питання можуть внести і кролевчани, адже, хоч і не організовані в одну громадську організацію, але у нас є волонтери, які опікуються безпритульними тваринами. Влада готова підставити їм плече і спільно йти до цивілізованого, законного і гуманного вирішення даного питання.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: