У населення району збільшується кількість випадків деструктивного туберкульозу

Медицина | 19:23, 13.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Як повідомили в Кролевецькій центральній районній лікарні, наша країна посідає перші місця за темпами розповсюдження туберкульозу, також Україна на І місці в світі, де найбільше випадків захворювання з широкою лікарською стійкістю до існуючих препаратів. За статистичними даними серед дитячого населення захворюваність на туберкульоз становить близько 1 тис. осіб на 100 тис. населення, з них 10 помирає.

“У Кролевецькому районі за 2018 рік захворіло на туберкульоз 33 дорослих та 1 підліток, померло 8 хворих, з них 5  – не знаходилися на диспансерному обліку. Це є наслідком пізнього звернення населення, що унеможливлює своєчасне діагностування та значно ускладнює лікування. Серед вперше виявлених хворих збільшилась кількість деструктивних форм, майже 70% виділяють мікобактерії tdc, як наслідок – швидкий темп розповсюдження”, – доводять до відома населення в лікарні.

За 2 місяці 2019 року на туберкульоз захворіло 6 людей (2018 рік – 5 чол.). У ЦРЛ мешканцям Кролевецького району наголошують, що туберкульоз виліковний при ранньому його діагностуванні: “Просимо вас відповідально відноситися до стану свого здоров’я: своєчасно проходити комплексний медичний огляд, в тому числі обов’язкове проходження флюорографії. Батьків закликаємо не відмовлятися від проведення проби Манту дітям, бо це єдиний метод раннього виявлення інфікування туберкульозом у них”.

Симптомами захворювання на туберкульоз є:
– кашель більше 2 тижнів
– втрата маси тіла
– довготривала температура тіла 37,5о
– відсутній апетит
Якщо ви виявили у себе чи своїх близьких схожі симптоми, потрібно невідкладно звернутися до лікаря-терапевта, лікаря-педіатра чи лікаря-фтизіатра.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: