Виговська

У Національному музеї літератури України зібралися науковці до 100-річчя Миколи Лукаша

Вшанування, Культура | 12:28, 12.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

На прикінці листопада в Національному музеї літератури України відбулась наукова конференція «Микола Лукаш і його спадщина в контексті української та європейської культур». Конференція організована спільно з Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України до 100-річчя від дня народження корифея українського художнього перекладу, поліглота і науковця Миколи Лукаша. Про це повідомили на сайті Національного музею літератури України.

У конференції взяли участь провідні українські літературознавці, перекладачі, письменники та науковці музеїв. Серед наукових інституцій, учасників конференції – Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Інститут мовознавства імені О.О.Потебні НАН України, Інститут української мови НАН України, Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.

Тематика наукових доповідей та повідомлень охоплювала різні напрямки багатогранної діяльності видатного українця.

Виступ заступника директора Інституту літератури, кандидата наук Сергія Гальченка був присвячений питанням вшанування Миколи Лукаша та видання його оригінальних творів та перекладів. Доктор наук Людмила Тарнашинська у виступі «Шляхетний ідальго української культури»: Микола Лукаш в інтер’єрі шістдесятництва» розповіла про митця і його оточення. Листування Миколи Лукаша та Григорія Кочура в перекладознавчому та культурологічному аспекті проаналізував доктор наук Максим Стріха.

Питанням мовознавчої спадщини Миколи Лукаша присвятив свій виступ кандидат наук Олександр Скопненко. Молода дослідниця, кандидат наук Людмила Петрушко зупинилась на духовних аспектах життя видатного перекладача. Кандидат наук Ігор Резнік здійснив огляд документів про життя і творчість Миколи Лукаша, які зберігаються у фондах Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Заступник генерального директора Національного музею літератури України Наталя Бондар розповіла про архів, бібліотеку і меморіальні речі Миколи Лукаша, які зберігаються у фондах музею, головний зберігач Ніна Грабова – про науково-технічну обробку архіву.

Малу Батьківщину Миколи Лукаша представив Олег Пластун, науковий співробітник краєзнавчого музею міста Кролевця. Учасники конференції дізнались про те, як земляки вшановують пам’ять митця.

До конференції долучились слухачі Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та студенти Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Присутні мали змогу оглянути виставку до 100-річчя Миколи Лукаша «Камертон українського всесвіту», побудовану на матеріалах з колекції Національного музею літератури України.

Більше фото: Національний музей літератури України

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: