У Тулиголовому перепоховали останки воїна Другої світової війни, які знайшли пошуковці РФ

Вшанування | 15:19, 16.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Довгі роки, червоноармієць Іван Сперидонович Усик вважався зниклим безвісти. Втім, нещодавно під Смоленськом розшуківці військово-патріотичного фонду «Застави Святого Іллі Муромця», в окопі віднайшли останки радянського воїна.

Ідентифікувати прах допомогла записка у медальйоні, де зазначалося ім’я та прізвище полеглого, а також адреса: Українська ССР, Сумська обл, Глухівський район, село Тулиголове, нині Кролевецького району. Послання пролежало в землі майже 79 років. Також чудово збереглися каска та саперна лопатка червоноармійця.

До Російської Федерації забрати прах Івана Усика поїхала онука, пані Валентина. Вона подякувала всім, хто посприяв поверненню рештків дідуся на рідну Украну, та зазначила що ніколи родина не втрачала надію бодай щось дізнатися про долю родича:

«Ніхто не забутий та ніщо не забуто! Скільки будемо жити стільки будемо своїм дітям, онукам про дідуся розповідати» – запевнила Валентина.

Як стало відомо, загинув Іван Сперидонович у 1941 році. 14 березня останки героя урочисто перепоховали у рідному селі – Тулиголове, поряд з його дружиною та донькою.

Фото: Кролевецька районна рада

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: