У Єдиному державному реєстрі боржників налічується 94 аліментники Кролевеччини

Юстиція | 16:02, 4.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Останнім часом в інформаційному просторі все частіше зустрічаються повідомлення про Єдиний державний реєстр боржників. Що це таке, як працює система, які наслідки перебування в такому списку?

На сьогодні в Україні маємо своєрідну базу даних, де зібрано та систематизовано інформацію про кожного, хто має невиконані боргові зобов’язання у рамках виконавчих проваджень. При чому, ця інформація різнопланова: у реєстрі перебувають особи, які мають борги з аліментів і навіть ті, що перешкоджають одному з батьків у побаченнях з дитиною; підприємства, що заборгували працівникам заробітну плату; підприємці, які мають борги з платежів до бюджету чи в господарських відносинах; громадяни, які мають невиконані фінансові зобов’язання перед фінансовими установами та іншими громадянами.

Особливістю є те, що відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України. У реєстрі можна знайти: ім’я, прізвище, по батькові боржника, його дату народження. Якщо мова про юридичну особу – то в реєстрі міститься ідентифікаційний код особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

В обов’язковому порядку в реєстр вноситься інформація про найменування органу або прізвище, ім’я, по батькові та посади посадової особи, яка видала виконавчий документ або дані приватного виконавця, контактну інформацію для зв’язку з ним.

Дуже часто запитують, якими можуть бути наслідки внесення громадянина до Єдиного реєстру боржників. Як ми вже побачили на практиці, наслідки дуже вагомі.

Найперше, моральна сторона, особливо це стосується неплатників аліментів, які можуть вести розкішний спосіб життя, а власній дитині кошти не сплачувати. Якщо раніше про це ніхто не знав, то сьогодні цю інформацію вже не сховаєш. Недарма ж з перших днів як з’явився реєстр, у народі його назвали #ДошкаГаньби. Щодо аліментів, то в багатьох випадках саме публічність, коли будь хто, наприклад, колеги, друзі, майбутня дружина, може перевірити інформацію з реєстру боржників, вплинула на погашення боргів, і діти врешті-решт отримали кошти. Наразі в Єдиному державному реєстрі боржників налічується 94 аліментних боржників Кролевеччини.  

Перебування в реєстрі боржників негативно впливає на ділову репутацію. На Сумщині вже були випадки, коли інвестор відмовився працювати з підприємцем, побачивши його прізвище у реєстрі боржників.                  

Відповідно до закону, нотаріуси та інші державні реєстратори перед здійсненням будь-якої угоди з відчуження майна зобов’язані перевірити інформацію з Єдиного реєстру боржників.

Якщо особа, яка звернулася до нотаріуса/реєстратора для проведення угоди, наприклад, відчуження нерухомого майна значиться у реєстрі боржників, нотаріус або реєстратор зобов’язаний відмовити у здійсненні реєстраційних дій та у той же день повідомити органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю про майно, з питань відчуження якого звернувся боржник.

У разі наявності відомостей про особу в Єдиному реєстрі боржників не проводиться також перереєстрація, зняття з обліку транспортного засобу.

Крім того, не слід забувати і про те, що інформація, внесена до реєстру, є відкритою і може бути перевірена кредитором у разі необхідності отримання кредиту та роботодавцем при прийомі на роботу.

Перебування у реєстрі боржників стане причиною відмови у перетині державного кордону України з метою навіть тимчасового виїзду.

У разі відкриття або закриття рахунка фізичної особи банк зобов’язаний перевірити наявність інформації в Єдиному реєстрі боржників. Якщо особа там значиться, банк зобов’язаний повідомити про відкриття чи закриття рахунка орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Зрозуміло, причини, з яких люди опинилися в реєстрі боржників, різні, і, як кажуть, ніхто собі не ворог, але варто пам’ятати, що забезпечення права на виконання рішення суду – невід’ємна частина розбудови правової держави. І органи юстиції чітко стоять на цих позиціях.

Для зручності комунікацій населення з виконавчою службою області, у Сумах, у числі перших по Україні, відкрито Центр виконання рішень (м. Суми, вул. Петропавлівська, 58), який працює за принципом екстериторіальності. Сюди можна звернутися з приводу виконавчих проваджень по всій області, перевірити себе у реєстрі боржників, отримати консультацію. За час діяльності центру з січня до нього вже звернулося більше 2000 осіб.

Разом з тим, отримати консультацію кожен зможе і у відділі державної виконавчої служби нашого міста за адресою: м. Кролевець, вул.Європейська, 5  

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: