Виговська

В’ячеслав Жовтя зустрівся з ініціаторкою створення в Кролевці музею Миколи Лукаша

Вибори, Культура | 11:14, 7.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

Днями відбулася зустріч кандидата на посаду Кролевецького міського голови В’ячеслава Жовті та української поетеси з Сум, нашої землячки Валентини Мироненко. Саме вона є ініціаторкою створення в Кролевці музею видатного світового перекладача, родом із Кролевця Миколи Олексійовича Лукаша, проте на сьогодні її ідея не набула практичного втілення. А у В’ячеслава Павловича є бачення, як вшанувати пам’ять геніальної людини, яка все життя пройшла тернистим шляхом, але без перебільшення є Великим українцем.

“Кролевчани і досі не розуміють, як їм поталанило, що саме в їхньому місті народився і виріс, зробив свої перші кроки Микола Олексійович Лукаш. Адже він є Людиною зі світовим ім’ям, а також його ім’я тісно пов’язане з такими видатними особистостями: Василем Сухомлином, Михайлом Сереженком, великим художником Олексою Грищенком, що жив у Парижі. Це ми, за своєю заклопотанністю, буденним виживанням, не тямимо, що у нас ,у кролевчан, є діамант, грані якого ще не розкриті до кінця. Лише після смерті повернувся до нас наш Дон Кіхот. І навіть наперекір сумним реаліям, а все ж хочеться вірити, що кролевчани ще відбудують батьківську садибу Лукаша, відкриють у ній музей та зроблять її місцем зустрічи інтелігенції, талантів, краян”, – сказала Валентина Мироненко.

Зі свого боку В’ячеслав Жовтя згадав, як ще в шкільні роки взяв участь у Лукашевих читаннях. Він і досі пам’ятає ті вивчені рядки Роберта Бернса у перекладі Миколи Лукаша: “Моє серце в верховині і душа моя, Моя дума в верховині соколом буя, Моя мрія в гори лине наздогін вітрам, Моє серце в верховині, де б не був я сам…”.

 

“Тоді, коли навчався у школі імені Миколи Лукаша, я не розумів величі цієї постаті. Звісно ж, сьогодні для усіх нас важливими є проблеми економіки, житлово-комунальної сфери, медицини, проте в житті кожного має бути ідея, яка возвеличує. Якби все  вирішували лише гроші, то ніколи б ми не мали ні Міжнародного фестивалю, ні ярмарку, ні музею ткацтва. Тому, я впевнений, що увіковічнення наших творців інтелектуальних цінностей – це наш обов’язок, адже саме вони формують колективний інтелект нації, є істинними лідерами свого народу. Завдяки таким людям, як Микола Олексійович Лукаш ми спроможні дійти до торжества істини, правди, справедливості, одвічних і не змінних високих моральних цінностей, восстановити втрачену гармонію, ідеали добра, людяності та гуманізму, стати справжніми європейцями”, – зауважив В’ячеслав Жовтя під час спілкування з Берегинею Міжнародного літературно-мистецького фестивалю “Кролевецькі рушники”.

Після тривалої бесіди, Валентина Мироненко подарувала кандидату свою сьому книгу “Душа, як скрипка на семи вітрах” з дарчим підписом. У цій книзі: у передмові та кількох віршах поетеса згадує свого геніального земляка. Також, вона наголосила на тому, що її ініціативу зі створення музею Лукаша підтримує і Володимир Васильович Горох, головний лікар Сумської обласної клінічної лікарні, наш земляк, кандидат в депутати Сумської обласної ради.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: